logo

19 Eylül 2014

Vatandaşı pinpon topu yapmayın

vali hakan yusuf güner

Vatandaş odaklı çalışmanın önemine vurgu yapan Vali Güner, “Vatandaş pinpon topu gibi oradan oraya giderse bu beni çok üzer. Vatandaşa olmazları gösteren bir müdürle randımanlı çalışmamız söz konusu olmaz. Biz çözüm odaklı iş yapacağız. Buraya gelirken yolda 5 ayrı vatandaşla konuştum. Bana söyledikleri konular kurumları ilgilendiren konulardı. Burada çok önemli bir toplantım olduğu halde vatandaşa öncelik tanıdım. Sizin de şiarınız bu olmalıdır” dedi.

Bayram önlemleri alınsın

Kurban bayramının yaklaştığını hatırlatan Vali Güner, “Kurban bayramı öncesinde ilgili kurumlar gerekli tedbirlerini almalıdır. Emniyet Müdürlüğümüz ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüz, bayram öncesinde çalışmalarını tamamlasınlar. Sağlık açısından ve asayiş yönünden herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı bir bayram geçirmeyi diliyorum” dedi.

Ekimde taşınma işi bitecek

Yeni hükümet binasına ekim ayı içerisinde taşınılacağını belirten Vali Hakan Yusuf Güner, “Ekim ayı içinde taşınmaların tamamlanmış olması gerekiyor. Ben ekim ayının son haftası yeni binada olacağım. İlgili birimlerin de en az benden bir hafta önce taşınma işlemini tamamlamasını istiyorum. Yani ekimin 3. Haftası tüm birimler yeni binaya geçmiş olacak. Bu nedenle şimdiden taşınma hazırlıklarınıza başlayın” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ