logo

Uslu “1 Mayıs’ta meydanlardayız”

“Amacımız polemik yaratmak değil”

Demiryol-İş Sendikası Şube Bşk. Ve Türk-İş İl Temsilcisi Muharrem Uslu, 1 Mayıs emek ve dayanışma günü ila alakalı bir basın açıklaması yayımladı.

1 Mayıs’ı basın açıklaması yaparak kutlayacaklarını ifade eden Uslu; “Ülkemizde ilk defa 1923 yılında kutlanmaya başlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü bu yıl da İlimizde Türk-İş’e bağlı sendikalar Cumhuriyet Mah. Yeşilyol No:21/B Kat:1 Türk Harb-İş Sendikası Afyonkarahisar Şube Başkanlığı önünde Saat 13:00 – 15:00 arası kitlesel basın açıklaması yaparak kutlayacağız” ifadelerine yer verdi.

“Hep beraber meydanlardayız”

Muharrem Uslu sözlerine şu şekilde devam etti; “Emeğin uluslar arası düzeyde mücadele, dayanışma ve birlikte hareket etme kararlılığını gösterdiği 1 Mayıs’ta yine meydanlardayız. Meydanlarda bir kez daha emeğin ve emekçinin sorunlarını dile getirmek için toplanıyoruz. Meşru olan bu kitlesel basın açıklamasına ilimizdeki; siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, taşeron çalışanları, özel sektör çalışanlar, emekliler, kamu emekçileri, işsizler, yoksullar, kadınlar, gençler, öğrenciler, tüm halkımız, ilimizin emek ve demokrasi sevdalılarını 1 Mayıs Saat: 13:00 – 15:00 arası kitlesel basın açıklamasına davet ediyoruz. Bu vesile ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ve Üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandilinizi kutlarız.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ