logo

25 Mart 2014

Türkiye’de hasar tespitine ihtiyaç var

cemil çiçek (1)

TBMM Başkanı Cemil Çiçek Basın Konseyi Üyeler Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada: “Türkiye’de eksik olan öz eleştiridir. 31 Mart günü, Türkiye’de hasar tespitine ihtiyaç var” dedi.

Basın Konseyi Üyeler Genel Kurulu toplantısı, Bahçeşehir Üniversitesi konferans salonunda yapıldı. Genel Kurul’un açılış konuşmasını, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç yaptı. Türenç; “Uzun zamandır, sancılı olan ifade özgürlüğümüz önceki gün bir miting alanından gelen tehdit cümlesi ile büyük bir darbe daha aldı. “Twitter’in, mıvıtterin kökünü kazayacağız” cümlesi, aynı gecenin yarısında, hayatımıza ülke çapındaki tam yasakla girdi. TİB eliyle, söz konusu tehdit içeren sözler, 12 milyon kişinin ifade özgürlüğünü yok saydı. Twitter sitesi, tümüyle ülke çapında yasaklandı” dedi.

Eleştiri kadar öz eleştiri de yapmak gerekir

Siyasetçi olarak yaptıkları konuşmaların büyük bir kısmının eleştiriden oluştuğunu söyleyen TBMM Başkanı Cemil Çiçek ise; “Siyaset de kendimiz gibi düşünmeyenleri eleştiriyoruz. Türkiye’de eksik olan öz eleştiridir. Öz eleştiri yapmadığımız sürece, eleştiriler bir süre sonra hakarete dönüyor. Bir süre sonra da kutuplaşmalar başlıyor. Eleştiri kadar öz eleştiri de yapmak gerekir. 31 Mart günü, bir hasar tespitine Türkiye’de gerçekten ihtiyaç var. Neyi söyledik, neyi tahrip ettik, neden her geçen gün biraz daha huzursuz oluyoruz diyorsak, herkesin sağduyuyla 31 Mart sabahı öz eleştiriye ihtiyacı var” diye konuştu. ODAK

Share
#

SENDE YORUM YAZ