logo

16 Temmuz 2014

Türkiye Şampiyonuna tek ödül Uslu’dan

Hakkımızı helal ettik ama……!

Türk-İş İl Temsilcisi Uslu, eski Vali Balkanlıoğlu’na sitem etti: Türk İş İl Temsilcisi Muharrem Uslu, Türkiye LYS 1. olan Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencisi Mehmet Selim Ortak’ı tebrik etti. Uslu, AÖL konusuna da değinerek eski Vali Balkanlıoğlu’nun İmimHtip’e dönüştürülme kararını imzalayarak Afyon’dan ayrılmasını eleştirdi

“Yeniden değerlendirilmeli”

Afyon’un başarılı okullarından Anadolu Öğretmen Lisesinin Kız İmam Hatip Lisesine dönüştürülmesinin anlamsız bir karar olduğunu belirten Türk İş İl Temsilcisi Muharrem Uslu, siyasilerin ve sivil toplum örgütlerinin hassasiyet ile konuyu değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

“Herkesle helalleşti”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Danışma Kurulu Üyesi olduğunu ve en son yapılan toplantıda Afyon eski Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun Üyelerden helallik istediğini ve herkes ile helalleştiğini belirten Uslu, “Herkes hakkını helal etmişti. Ancak böyle bir sonuç çıkınca da inanın çok üzüntü duyduk” dedi.

“Göz ardı edilerek karar verildi”

Anadolu Lisesinde Kız İmam Hatip Lisesine dönüştürülmesi teklif yazısını da eski Vali İrfan Balkanlıoğlu  tarafından imzalanıyor olmasının biraz kendisine garip geldiğini vurgulayan Uslu, “Bu işin biraz daha  başarı talebi isteği, biraz daha göz ardı edilerek verirmiş bir karar olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ