logo

19 Aralık 2013

Tır şoförü Ölümden döndü

 fuar hastanesi (2)

Afyonkarahisar’da bir dinlenme tesisinde yemek yerken aniden rahatsızlanan tır şoförü gıda zehirlenmesi şüphesiyle bilinci kapalı olarak Özel Park Hastanesi’ ne kaldırıldı. Gıda zehirlenmesi değil kalp krizi geçirdiği belirlenen tır şoförü, ölümden döndü.

Afyonkarahisar Özel Park Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Ali Seydi Özgül, yaptığı açıklamada, 13 Aralık Cuma günü akşam saatlerinde tır şoförü Mecit Göl’ün (Gaziantep), Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde yemek molası vermek için durduğunu ancak burada rahatsızlanarak hastaneye getirildiğini ifade etti. Yediği yemekten zehirlenmiş olabileceği düşünülerek hastaneye getirilen Göl’ün kalp krizi geçirdiğini tespit ettiklerini anlatan Özgül, hastayı hızlı bir şekilde anjiyo laboratuvarına aldıklarını söyledi.

‘Her türlü tedavi uygulandı’

Kalbi besleyen üç damarının iki tanesinin tamamen tıkalı olduğunu belirlediklerini ve her iki damarı da açtıklarını belirten Özgül, yapılan işlemin ardından hastanın oldukça rahatladığını ifade etti.

Hastaya her türlü tedavinin uygulandığını ve 3-4 günlük müşahedenin ardından hastanın, tırıyla yoluna devam ettiğini söyledi. 

‘Bir çok hasta anlamıyor’

Özgül, her türlü göğüs ağrısının çok önemli olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Her göğüs ağrısı muhakkak aciliyet gerektirir. Bununla ilgili tam teşekküllü bir hastaneye gitmelerinde fayda var. Birçok hasta, kalp krizi geçirdiğini anlamıyor. Bazen hiç göğüs ağrısı olmasa bile, ani gelişen bulantı, kusma ve mide ağrısı kalp krizi belirtisi olabilir. Hastaneye giderek muayene olmak en fazla 5 dakika kaybettirir. Ancak eğer kalp krizi geçiriyorsanız bir ömür kazandırır. “

Share
#

SENDE YORUM YAZ