logo

Şehitlerimiz anılacak

patlama dava

5 Eylül 2012 tarihinde tam 2 yıl önce Afyonkarahisar Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda meydana gelen 25 askerin şehit olduğu mühimmat deposu patlamasına ilişkin anma programı düzenlenecek.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda 5 Eylül 2012’de meydana gelen ve 25 askerin şehit olduğu, 8’i asker, 11 kişinin yaralandığı mühimmat deposundaki patlamayla ilgili anma programı düzenlenecek. Şehit yakınları tarafından patlamanın yaşandığı alana çelenk sunulacak ve burada Kur’an-ı Kerim okunacak” dedi.

“Ailelerimizin acılarını paylaşıyoruz”

“Memleketleri ne kadar ayrı da olsa onlar, burada şehit olduğu için, birer parçası burada kadılığı için, onlar bizim gönlümüzde, kalbimizdedir” ifadelerini kullanan Kumartaşlı, “Bu sene 25 şehidimizin ailesini Afyonkarahisar’da misafir edeceğiz. Onların acılarını paylaşarak azaltmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

“Tüm ihtiyaçları karşılanacak”

Kumartaşlı, “ Ailelerin, Afyonkarahisar’a intikalinin ardından patlama alanının ziyareti, patlama yerinin yakınınki caminin önünde Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı tarafından alınacak olan tedbirler kapsamında, bir çadır kurulacak, burada ailelerimizin tüm ihtiyaçları karşılanmaya çalışılacak” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ