logo

Şehit ailelerine ceza kapıda

afyon cephane patlaması ömer mazi

Afyon Mete Saraç Askeri Kışlasında 5 Eylül 2012 meydana gelen mühimmat deposu patlamasında şehit olan 25 askerin bazılarının ailelerine ceza verecekler. Askeri savcılık kendilerine hakaret ettikleri şehit ailelerinden şikayetçi oldukları dava 2 gün sonra.

Savcı ve hakimler şikayetçi oldu

Eskişehir 1. Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemede görülen Afyon Mete Saraç mühimmat deposu patlamasında şehit olan 25 Askerin duruşmasında şehit yakınları ile mahkeme heyeti arasında yaşanan gerginlikten sonra Askeri savcı Erol Er ve askeri hakimler Cevher Eren, Ali Kalkan ve Serdar Cengiz, kendilerine hakaret ve küfür ettikleri için şehit aileleri hakkında Eskişehir Sulh Ceza Mahkemesine suç duyurusunda bulundular.

Hakaret ve küfür ettiler

Mah­ke­me baş­ka­nı du­ruş­ma baş­lar­ken ‘kim­se ko­nuş­ma­sın, ses­siz olu­n, aksi durumda salonu boşaltırım. Ben şehit yakını falan dinlemem’ demesi üzerine şehit yakınlarından bazılarının, “Siz kimi duruşma salonundan atıyorsun O.Ç, hayvan o., P., siz bu davada tarafsınız” şeklinde hakaret ve küfür ettikleri gerekçesiyle dava açıldı. Şehit aileleri yapılan suçlamaları kabul etmediler. “Biz şehit yakınıyız çocuklarımızın acısı yüreklerimiz yakarken sizi dışarı atarız diye tehdit edildik buna karşılık bazı tepkilerimiz oldu” dediler. ODAK

şehit aileleri

Share
#

SENDE YORUM YAZ