logo

05 Ocak 2015

Sarıkamış şehitleri anısına yürüdüler

afdos 3
Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü(AFDOS) ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde Sarıkamış Harekâtı’nın 100.yılı dolayısıyla Erkmen’de doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.
AFDOS üyeleri sabahın erken saatlerinde kulüp binasında toplanarak özel araçlarla yürüyüş başlangıç noktasına ulaştılar. Burada doğaseverlere Sarıkamış Harekâtı’nın tarihçesi Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) İl Temsilcisi Mitat Şener tarafından anlatıldı.
Daha sonra yürüyüşe geçen doğaseverler Erkmen sırtlarında zaman zaman karla da karşılaştı. Karla kaplı doğa görülmeye değerdi. Doğaseverler sık sık fotoğraf çekerek güzel manzaraları ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmediler. Ekip liderliğini AFDOS Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Türk’ün yaptığı yürüyüş yaklaşık 4 saat sürdü.
Yürüyüş sonrası kısa bir değerlendirmede bulunan AFDOS Kulüp Başkanı Mehmet Bilgiçer Sarıkamış Harekâtı’nın 100.yıldönümünde tüm şehitlerimizin anısına Erkmen’de doğa yürüyüşü düzenlediklerini kaydederek yürüyüşe katılan tüm doğaseverlere teşekkür etti.
Katılımcılara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Türk bayrağı hediye edildi. Faaliyete Kocatepe Doğa Sporları Kulübü (KODAK) sporcularının da katıldıkları bildirildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ