logo

22 Temmuz 2014

“Sağlığı tehdit edecek durum yok”

lütfi akgün

Afyonkarahisar Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr.Lütfi Akgün ,  “Çocuklara bozuk aşı yapıldı” iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Akgün, soğuk zinciri kırılmış aşıların sağlığı tehdit edecek bir bozulma oluşturmadığını belirtti.

Uzm. Dr.Lütfi Akgün konuyla ilgili açıklamasında  “İlgili Aile Sağlığı Merkezimizde 17 Haziran 2014 Tarihinde -1 derecede 5 saat süreyle ile Soğuk zincir kırılması olmuştur. İlgili Aile Sağlığı Merkezinde aşıların saklandığı dolabın ısı takibinin 5 saat süreyle -1 dereceye düşmesinin tespit edilmesi üzerine, Müdürlüğümüzce soğuk zincirin kırıldığı gerekçesi ile aşılar geri alınmış ve yenileri ile değiştirilmiştir” dedi.

“İhlali olanlara disiplin incelemesi başlatıldı”

Soğuk zinciri kırılmış aşıların, her hangi bir sağlığı tehdit edecek bir bozulma veya komplikasyon oluşturmadığını belirten Dr. Akgün, “Müdürlüğümüzce sağlığı tehdit edecek bir durum olmamasına karşın ve tam koruma sağlaması için yenileri ile değiştirilerek uygulanmıştır. Soğuk zincir ihlali olanlar hakkında disiplin incelemesi başlatılmış ve oluşan kamu zararı, ihmali olanlara rücu etmiştir” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ