logo

Panoramik müze ne oldu?

panoramik müze (2)

Afyon’a yapılması planlanan “Kocatepe Panoramik Müze” projesi ne oldu? 2011 yılında gündeme gelen proje için aradan 3 yıl geçmesine rağmen hala bir adım atılmadı.

Anket yapılmıştı

Cumhuriyetin kazanıldığı Afyon’a Kurtuluş savaşını anlatan “Kocatepe Panoramik Müze” yapılaması için 2011 Vali İrfan Balkanlıoğlu, Başkan Burhanettin Çoban ve Bakan Veysel Eroğlu açıklama yapmışlardı. Aradan 3 yıl geçmesine rağmen ortada ne müze var, ne de proje. Belediye ve valilik müze yeri için anket çalışması bile yapmıştı.

Muhteşem bir müze olacak

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “Kurtuluş Savaşı’nı anlatacak müzemiz, İstanbul ve Çanakkale’de güzel örneklerini gördüğümüz panoramik müze formatında olacak. Düşmandan nasıl kurtulduğumuzu, o şanlı mücadeleyi görsel olarak anlatacağız. Afyon’a yakışan bir müze olacak. Proje ile bakanımız ilgileniyor” diye açıklama yapmıştı.

Bakan ilgileniyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’da o tarihlerde “Cumhuriyetin kazanıldığı topraklar olan Afyon’a istiklal mücadelesini anlatan Panoramik Müze inşa edeceğiz. 26 Ağustos Tabiat Parkı bünyesinde inşa edeceğimiz, 31 bin metrekare alana sahip olacak panoramik müzenin fikir projesi tamamlandı” demişti. Fakat aradan 3 yıl geçti hala bir haber yok.

ODAK

Share
#

SENDE YORUM YAZ