logo

04 Şubat 2014

Özrü kabahatinden büyük!

zihni kilit

Gecikmenin sebebi 6 defa proje değişikliği imiş;

Afyonkarahisar’da eski belediye binasında başlatılan ve tamamlanınca Afyonkarahisar Valiliği olarak kullanılacak olan tarihi binadaki restorasyon çalışmalarının gecikme sebebi yüklenici firma tarafından proje değişikliği olarak açıklandı.

 

Revizyon yapıldı

Binanın restorasyonunda Dolmabahçe Sarayı’nda kullanılan bazı malzemelerin de benzerlerinin kullanıldığını kaydeden yüklenici firmanın sahiplerinden İnşaat Mühendisi Zihni Kilit, çalışmalarda yaşanan gecikmenin, belirlenen projede yapılan revizyonlardan kaynaklandığını kaydetti. Binanın geçmişin zarafeti, geleceğin teknolojisi ve aslına uygun olarak restorasyonunun yapıldığını kaydeden Kilit, yapım projesinde 6 defa değişiklik yapıldığını söyledi.

 

Teklif bize geldi

Projede en son yapılan revizyonların Eskişehir Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’ndan Kasım 2013’de olurunun alındığını ve bu yüzden binanın tamamlanmasında süre uzaması olduğuna dikkat çeken Kilit, “Biz bu binanın ihalesine girmek için teklif vermedik, aksine bize teklif geldi. Çünkü bundan önce bu tür binalarda bir çok restorasyon yapmıştık” dedi. Kilit, Afyonkarahisar Valiliği’nin, Antalya Valiliği’nden daha görkemli olacağını söyledi. ODAK

Share
#

SENDE YORUM YAZ