logo

Ölüme meydan okuyorlar

merede iş güvenliği

Bir binanın dış cephesinde çalışan işçiler ölüme meydan okuyor. Bu durum inşaat sektöründeki iş güvenliği denetimlerinin artırılması gerektiğini bir kez daha gösterdi.

İş kazaları Türkiye genelinde ürkütücü boyutlara ulaşıyor. Bir süre önce Afyonkarahisar Sosyal Güvenlik İl Müdürü M. Uğur Kaya,  2013-2014 yılları arasında Afyon’da 10 kişinin iş kazalarında hayatını kaybettiğini açıklamıştı. Fakat bu verilerin kimseye ders olmadığı bir kez daha görüldü. Afyon’un en merkezi yerindeki  7 katlı bir binanın dış cephesinde  çalışma yapan işçilerin adeta ölüme meydan okurcasına tehlikeli bir şekilde işlerini sürdürdüklerini gören vatandaşların yüreği ağzına geliyor..

Güvenlik önlemleri yok

İşçilerin güvenlik kemerlerinin olmaması ve baret kullanmamaları inşaat sektöründeki güvenlik önlemlerinin yetersizliğini gözler önüne serdi. Yine çalışma alanında güvenlik şeridinin olmaması da kaldırımdan yürüyen vatandaşlar için tehlike oluşturuyor. Daha fazla iş kazaları yaşanmadan bir an önce yetkililerin harekete geçip önlemlerin alınması bekleniyor. SULTAN YAMAN-ODAK

Share
#

SENDE YORUM YAZ