logo

26 Haziran 2014

Öğretmen lisesi İmam Hatip mi oluyor?

YENI

Afyon’un başarı grafiği en yüksek liselerinden biri olan Anadolu Öğretmen Lisesi, Anadolu Lisesi statüsünde eğitime devam edecek. Fakat okulun yeni yapılanması ile ilgili bir iddia öğrenci velilerini endişelendiriyor.

Velilerin kafası karışık

Afyon Anadolu Öğretmen Lisesi, son çıkan yasa ile ilimizdeki diğer 8 öğretmen lisesi gibi Anadolu Lisesi statüsünde eğitim öğretim vermeye başlayacak. Bu kapsamda, Anadolu Öğretmen Lisesinin ismi de Kamil Miras Anadolu Lisesi olarak değiştirildi. Okul’daki tek değişimin bu olmadığı iddiaları ise öğrenci velilerini harekete geçirdi. Öğrenci velileri, okulun bir kısmının Kız İmam Hatip Lisesi olarak eğitim öğretime başlayacağı iddiaları ile karşı karşıya olduklarını ifade ediyorlar.

Açıklama isteniyor

İki ayrı statüdeki okulun aynı bahçede toplanmasının doğru olmayacağını söyleyen öğrenci velileri, “Anadolu Öğretmen Lisesi, Afyon’un en başarılı liselerinden biri. Kanun gereği yapılan değişikliğin yanında, yerel idare tarafından okulun bir kısmının kız imam hatip lisesi yapılacağı konuşuluyor. İki ayrı statüde lise tek okulda nasıl olacak? Çocuklarımızın geleceği ile, eğitim motuvasyonları ile oynanmamalı. Milli Eğitim bu konuda net bir açıklama yapmalı” dediler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ