logo

17 Mart 2014

Öğrencilerin İspanya deneyimi

alara koleji öğrencileri

Yeni Alara Koleji öğrencileri Commenıus Projesi kapsamında İspanya’ya hareket etti. Gerçekleşecek proje toplantısı için İspanya’ya uçan öğrenci ve öğretmenler, 21 Mart’a kadar İspanya’da kalacaklar.

16 Mart – 21 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek proje toplantısı için 2 öğretmen ve 8 öğrenciden oluşan kafile İspanya’da, proje toplantısının yanı sıra İspanya’nın önemli yerlerini de ziyaret etme fırsatı bulacaklar. Bu tür uluslararası etkinliklerin öğrencilerin deneyimleri için büyük önem taşıdığına değinen Yeni Alara Koleji Müdürü Özmetin İnanç, İspanya yolculuğuna dair bilgiler aktardı.

Her geçen gün daha deneyimli bireyler yetiştirdiklerine dikkat çeken İnanç şöyle konuştu: “Öğrencilerimiz iki öğretmenleriyle birlikte çıktıkları bu yolculukta proje toplantısının yanında İspanya’nın on yedi özerk bölgesinden en çok nüfusa sahip olan, ülkenin güneybatı köşesindeki Portekiz ve Atlas Okyanusu’na kıyısı bulunan Huelva da ki “La Arboleda” okulunu da ziyaret edecekler. Ziyaret sırasında kıvrımlı sokakları, görkemli festivalleri ile öne çıkan , sokaklarından portakal çiçeği kokuları yayılan, Flamenko ve boğa güreşi denince akla gelen ilk şehir Sevilla’yı görme fırsatı bulacaklar. Ayrıca öğrencilerimiz proje kapsamında diğer Avrupa ülkelerinden gelen öğrenci ve öğretmenlerle etkinlik paylaşımında bulunacaklar.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ