logo

02 Mayıs 2014

Neden susuyorsunuz?

tadilat

Restorasyonu bir türlü tamamlanamayan eski belediye binası ile ilgili geçtiğimiz günlerde ODAK’ın gündeme taşıdığı sorular üzerine yetkililerin sessiz kalması “Ne gizlenmeye çalışılıyor” sorusunu gündeme getirdi.

ODAK yazmıştı

Geçtiğimiz günlerde ODAK’ta “Sıradaki tarih ne” başlığı ile yayınlanan haberde restorasyonu halen tamamlanamayan eski Belediye binası ile ilgili olarak vatandaşlarımızın merak ettiği konuları gündeme taşımış, akıllardaki soru işaretlerinin konunun ilgilileri tarafından açıklığa kavuşması gerektiğini ifade etmiştik. Proje teslim tarihinin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen neden tamamlanmadığını ve bu projenin tamamlanmamasının kent meydanı gibi şehrim en önemli projesine engel teşkil ettiğini yazmıştık.

Sebep ne?

Proje üzerinde yapılan değişikliklerin maliyetinin ne olduğundan projenin ne zaman tamamlanacağına ve yüklenici firmaya gecikme nedeniyle yaptırım uygulanıp uygulanmayacağına kadar pek çok önemli konunun vatandaşlarca merak edildiğini gündeme taşıdığımız haber sonrasında ilgili makamların sessiz kalması akıllarda soru işareti bıraktı. İlgili kişi ve kurumların sessizliğinin sebebini soran vatandaşlar, “Yüklenici firma mı korunuyor yoksa yetkililer duyarsız mı” diye soruyorlar. ODAK

Share
#

SENDE YORUM YAZ