logo

07 Ocak 2014

Mazerete bak, “Toplantıya yetişecektim”

kaza. (1)KIRMIZI IŞIKTA GEÇEREK KAZAYA SEBEP OLAN ŞOFÖRDEN İLGİNÇ SAVUNMA!

 ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK

Dün sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazası yürekleri ağızlara getirdi.

AKÜ Ahmet Necdet Sezer Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kavşağı’nda geçen gün meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybettiği yerde kazaların ardı arkası kesilmiyor. Trafik kazalarının nedeni genellikle aynı noktada kesişiyor. ‘Hız, dikkatsizlik ve ışık ihlali’.

Kırmızı ışık yanmasına rağmen son sürat yol aldı

Işık ihlalinden kaynaklanan kaza ucuz atlatıldı. Trafik ışıklarında bekleyen Volvo marka otomobil yeşil ışık yandığı anda diğer araçlarla birlikte yolun karşısına geçmek için hareket etti. Anayolda kırmızı ışığın yanmasına rağmen durmayan sürücü ise az kalsın felakete yol açıyordu.

Kaza geliyorum dedi

03 FU 122 plaka numaralı Peugeot Partner markalı otomobil aşırı hızdan dolayı duramayarak kazaya neden oldu. Diğer araçların hatalı sürücüyü fark ederek araçlarını karşıya geçmeden sağa kırmasıyla daha büyük felaket yaşanması önlenirken Volvo markalı otomobil ise kurtulamadı.

Bu kadarına da pes!

Çarpışmanın ardından kırmızı ışıkta geçen şoförden ilginç bir savunma geldi. Şoför; “ Çok hızlıydım, zaten duramazdım, toplantıya yetişecektim” şeklinde konuştu. Kazaya neden olan araçta ağır maddi hasar meydana gelirken, diğer araç hafif hasar gördü. Her iki araçta bulunanların kazayı yara almadan atlatması ise büyük teselli oldu. Haber: Meral Tunçer ODAK Gazetesi

Share
#

SENDE YORUM YAZ