logo

Koltuklar sallanıyor

YALÇIN GÖRGÖZ-AZİZ ASLAN

30 Mart 2014 yerel seçimlerin üzerinden bir ay geçmesine rağmen yankıları devam ediyor. MHP ve CHP İl Başkanları üyeleri tarafından tartışılır hale geldiler. İki başkanında koltukları sallanıyor.

İki başkan hedefte

Her ne kadar il başkanları biz oylarımızı arttırdıklarını ve başarılı olduklarını söylemeye çalışsalar da MHP ve CHP’de İl Başkanı olmak için kollar sıvanmaya başladı. Yerel seçimlerden sonra tartışmalı hale genel MHP İl Başkanı Aziz Aslan ve CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz’e tepkiler artarak devam ediyor.

Görgöz’e tepkiler artıyor

CHP İL Başkanı Yalçın Görgöz, seçim kazandığı günden beri tartışmaların odağında. Merkez İlçenin istifası, İl Yönetiminden peş peşe gelen istifaları, Kadın ve Genlik Kolları değişiklikleri, Milletvekili Ahmet Toptaş’la yaşanan gerginlikler, ilçelerde aday tercihleri, İGM adayları ön seçim itirazı ve son olarak Danışma toplantısında yaşanlar bardağı taşırdı.

Aslan’a takipler var

Başta Sandıklı ve Bolvadin’in kaybedilmesi ve Afyon Belediye Başkanlığının alınamaması Aziz Aslan ve yönetimini tartışmalı hale getirdi. Tek hedefi Milletvekilli olan Aslan’ın aday belirlemede yaptığı tercih hataları MHP’lilerin tepkisini çekiyor. İl Başkanı Aslan’a karşı şimdiden iki tane adayın adı konuşulmaya başlaması MHP’de suların ısındığını gösteriyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ