logo

11 Kasım 2013

KEMDER’den Kızılay’a kan bağışı desteği

kepez kan bağışı

Kepez Müteahhitler Derneği (KEMDER) düzenlediği etkinlikle Kepez’de bulunun şehitler parkında Kızılay Çadırı kurdurtarak, kan bağışına destek oldu.

KEMDER Başkanı Süleyman Akbıyık ve yönetimi sosyal sorumluluk projelerinde de öncü olarak, Kızılay’a kan bağışı desteği verdi. Kepez’de bulunan Şehitler Parkı’nda düzenlenen etkinliğe ilgi büyüktü. KEMDER’in desteğiyle müteahhitlerden ve çevrede bulunan vatandaşlardan birçok kan bağışı oldu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse’de çadırı yerinde ziyaret ederek KEMDER’in organize ettiği çalışmaya destek verdi.

KEMDER Başkanı Süleyman Akbıyık konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kepez Müteahhitler Derneği olarak Antalya’mızda ve ülkemizde yaşananlara kayıtsız kalmamız mümkün değildir. Bugün günümüzün en önemli ihtiyaçlarından birisi kandır ve buna ulaşmanın tek yolu insanlardan kan bağışı almaktır. Bunun bilincinde olan bir dernek olarak bizde bir katkı koymak istedik. Önümüzdeki dönemde bunu geleneksel hale getirip Kızılay’a bağış desteklerini devam ettirmeyi planlıyoruz.”

Kan bağışına ilgiden memnun olduklarını belirten Akbıyık, “Tüm müteahhitlerimize ve çevre halkımıza teşekkür ediyorum. Destekleri esirgemeden kan bağışında bulundular ve bir insanın daha hayatta kalmasına destek oldular. Kan bağışının ne kadar önemli olduğunu insanlarımıza anlatmak görevimizdir. Bu yolda Kızılay’a elimizden gelen desteği vereceğiz” diyerek bu tür etkinliklerin tekrarlanacağını belirtti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ