logo

İmam Hatip’te kerhen 10 Kasım programı

emirdağ face

Emirdağ’da olmaz denilenler olmaya başladı. Geçen hafta içerisinde aracının camındaki “Türk’üm, Doğruyum, Çalışkanım Battı mı?” yazısı yüzünden trafik cezası yiyen Emirdağlı Zeki İmre’nin ardından bir haber de Emirdağ Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden geldi.

Her yıl düzenli olarak ülkemizdeki bütün okullarda düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri 10 Kasım 2013 Pazar günü Emirdağ Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilmedi! Konuyla ilgili yapılan araştırmada 10 Kasım’da bir anma töreni düzenlenmemesi üzerine sosyal paylaşım sitesi facebook.com/emirdag adresine konu tartışmaya açıldı. 

Facebook sonrası Anma Töreni

Emirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de giden şikâyetler sonrası gündeme düşen haber üzerine okul yönetimi 15 Kasım 2013 Cuma günü okul çıkışı alelacele Atatürk’ü anma töreni düzenledi. Düzenlenen tören öncesi okulda görüşülen bazı öğrenciler olayın doğruluğunu teyit ederken; hafta kapanış töreninde program yapılarak Emirdağ Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri 5 gün sonra yapılmış oldu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ