logo

11 Kasım 2014

İhalesiz iş mi yaptırıldı?

atso stılıyor

Ticaret Odası’nın eski binasının satılacak olmasına oda üyelerinden tepkiler büyüyor. Oda üyeleri, yönetimin dile getirmeye çekindiği iddiaları biz dile getireceğiz diyerek oda başkanı Hüsnü Serteser’i ağır bir dille eleştirdiler.

Ticaret Odası eski binasının önümüzdeki Cuma günü ihaleye çıkartılarak satılması üzerine, oda üyeleri seslerini yükseltmeye başladılar. ODAK’ın dünkü sayısında yeni binanın inşaatı sırasında yapılan harcamaların astronomik rakamlara ulaştığını ve borç kapatmak uğruna eski binanın gözden çıkarıldığını iddia eden Ticaret ve Sanayi Odası üyelerin, iddialarına yenilerini eklendi.  Oda üyeleri, yeni bina inşaatında yapılan işlerin pek çoğunda ihale dahi yapılmadan firmalara hatır gönül yoluyla iş verildiğini iddia ettiler.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Mustafa Gül başta olmak üzere yönetimde yer alan bazı üyelerin kendi şahsi inşaatlarında da ATSO’ya iş yapan firmalar tarafından çeşitli hizmetlerin verildiği ve iş yaptırıldığı iddia edildi. ATSO’ya yaptırılan işlerin ve verilen hizmetlerin yüksek bedelle yapıldığı bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı da ATSO yeni binasının maliyetinin ilk planlanandan çok yüksek rakamlara ulaştığı iddia edildi.

Afyon Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri Ticaret Odası Yönetim Kurulundan cevap beklediklerini, iddialara açıklama istediklerini söylediler

Share
#

SENDE YORUM YAZ