logo

İdamı bekleyen 220 Türk Vize bekliyor

uygur türkleri

Tayland polisinin kaçak göçmenlere yönelik baskınında 220 Uygur Türkü gözaltına alındı.

Tayland’ın Songkhla kentinde dağlık arazideki kauçuk tarlasındaki gizli kampta polis baskını sonucu gözaltına alınan 60’ı kadın ve 82’si çoçuktan oluşan 220 mültecinin Çin’in Uygur Özerk Bölgesi’nden Türkler olduğu anlaşıldı.

 

Çin’in baskı ve zulmünden kaçan soydaşlarımız Tayland’ta alt alta üst üste bir yerde bekletiliyorlar.

 

Türkiye’ye sığınmak için vize talebinde bulunuyorlar.

Ama Türkiye şu ana kadar 220 Uygur Türk’üne vize vermedi.

Taylan 220 soydaşımızı Çin’e iade edecek olursa sonları idam.

 

Avusturalya’da yaşayan sevgili dostum İbrahim Kazal aradı.

Ne olur bir şeyler yapılsın gündeme gelsin bu konu dedi.

Türkiye’den umudunu kesen Uygur Türklerinin temsilcisi konumundaki Rabia Kadeer ve Dolkun İsa Birleşmiş Milletlerle görüşmeye başladılar.

 

Bu insanlar niçin kendi vatanlarını terk edip bu sürgün hayatına, bu zorluklara, bu sefalete bu göçe, katlanmak zorunda kalıyor?

Niye vatanlarında huzur içinde yaşayamıyor ve tüm güçlüklerine rağmen göç etmeyi tercih ediyorlar’

Neden, ailelerinden, akrabalarından, eşlerinden ayrılmayı göze alarak sürgüne gidiyorlar? Demek ki, yaşadıkları yerde bir hak ihlali, otoriter bir zulüm var ki, ondan kaçıyorlar.

Çin’in baskıları nedeniyle artık bıçak kemiğe dayanmış ki, bu insanlar çoluk, çocuk, kadın, erkek, genç yaşlı yurtlarından koparak baskı altında olmayacakları bir yaşam için göçüyorlar.

Bu yakalanan 220 soydaşımız, hangi zorluklarla, hangi şartlarla sınırı aşıp Tayland’a vardılar. Hayati tehlikesi var mı, aç mı, sefil mi? Bilinmiyor?

ömer mazi

Türkiye niye sahip çıkmıyor?

Türkiye bugün bir milyon Suriyeliye sahip çıkıyor 220 Doğu Türkistanlı Türk’e neden sahip çıkmıyor?

Mısır’da, Irak’ta, Suriye’de, Gazze’de, Malezya’daki insanlara sahip çıkan Türkiye Uygur soydaşlarına niye sahip çıkmıyor?

Mısır’da, Irak’ta, Suriye’de, Gazze’de, Malezyalı kardeşimiz oluyor.

Oluk oluk para aktarıyoruz da Doğu Türkistanlı Türk’e neden sahip çıkmıyoruz?

Göz göre göre onları açlığa, sefalete daha vahimi ölüme, idama mahkum edeceğiz.

Hani dünya devleti dediğimiz Türkiye?

Hani dünya lideri dediğimiz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan?

 

Bu resme iyi bakın.

Bunlar Türk, soydaşlarımız.

Ama yaşam şartlarına bir bakın.

Mısırlıya, Iraklıya, Suriyeliye, Gazzeliye, Malezyalıya gösterdiğimiz insani yardımı soydaşlarımız da hak etmiyor mu?

 

220 Doğu Türkistanlı Türk’ün imdat çığlığını duyun.

Bu çığlığı duymayan Türk olamaz.

Bu çığlığı duymayan Müslüman olamaz.

Bu çığlığı duymayan insan olamaz.

 ODAK

Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

İdamı bekleyen 220 Türk Vize bekliyor” için 25 Yorum

 1. ali üngan dedi ki:

  duyun artık dünyadaki masumların sesini mitinglerde gevezelik yapacağınıza dünyada yaşayan soydaşlarımıza yardım edin

 2. Ceylan dedi ki:

  Yillardan beri Irak’taki Kurtler’e, Suriye’deki Kurt ve Araplara, kosulsuz destek cikan Turkiye Hukumeti’ne cagrimizdir! Tayland’ta yakalan 220 Uygur Turki soydasimizi Turkiye’ye istiyoruz !

 3. suleyman ehliz dedi ki:

  turkiye cumhuriyeti yetkililerine sesleniyorum bu dunyada suriyeli kurt araplardan başka bir ırk varki dunya kurulalı kendisini kabul ettirmiş çeşitli medeniyetlere onculuk etmiş daima dunya cografyasında kendisine yurt edinmiş bir ırk varki buna TURK ırkı derler eder sizlerde bu ırkta geliyorsanız aşiretleri degil dunyanın kabul ettigi turk ırkından gelenlerin yardımına koşun saygılarımla

 4. şükriye dedi ki:

  Başka Ülkelerin insanlara sahip çıkan Türkiye Uygur soydaşlarına mutlaka kucak açacaktır. Bu çığlıklar sessiz kalmayacaktır umuyorum.

 5. ŞERİFE SAYAL dedi ki:

  BİZ DUYARLI-SAĞDUYULU VİCDANLI-MERHAMETLİ YÜCE VE BÜYÜK BİR MİLLETİZ. BOŞ VERİN SİZ AVRUPAYI FİLAN VARSIN BİZİ TANIMIYORLARMIŞ GİBİ YAPSINLAR, ADIM ADIM 20 ÜLKE GEZDİM AVRUPADA, BİZİM TIRNAĞIMIZ BİLE OLAMAZLAR, ASLINDA HER ŞEYİN FARKINDALAR AMA DEĞİLMİŞ GİBİ DAVRANIYORLAR. ASYA ÜLKELERİ -AMERİKAYI DA GEZDİM. TÜRKİYE’yi, TÜRKLERİ BİLMEYEN YOK (inanmayın coğrafya haritasında yerimizi bile bilmiyorlar diyene) BİLİYORLAR VE DE SEVİYORLAR. TÜRKİYE ULUSLARARASI ARENALARDA SÖZÜ -NÜFUZU GEÇEN BİR VATAN VE MİLLET. DÜNYADA TÜRK VE MÜSLÜMANLARA EZİYET EDİLMEKTE SOYLARI YOK EDİLMEYE ÇALIŞILMAKTADIR. EYY DEVLETİM LÜTFEN SOYDAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM. BU UYGUR TÜRKLERİ ÇİN HÜKÜMETİNE TESLİM EDİDİKLERİ TAKDİRDE CEZALARI KAYITSIZ ŞARTSIZ “İDAM” HEM DE BU TÜR HAREKETLERE YELTENENLERE İBRET OLSUN DİYE ADI “ÖZGÜRLÜK MEYDANI OLAN KANLI TIANMEN MEYDANINDA HALKA AÇIK İDAM EDİLİYORLAR. BUNLARI SADECE BU YAZILARDAN OKUYUP ÖĞRENDİĞİM DEĞİL, ÇİN SEYAHATİMDE TANIŞTIĞIM UYGUR TÜRKLERİNDEN KULAKLARIMLA DUYDUGUM. ORADA BİZİ KURTARICI BİR GÜÇ GİBİ GÖRDÜLER SOYDAŞLARIMIZ DİYE SARILIP AĞLADILAR, ÇOK KORKU İÇİNDELER HER AN AJAN SANILACAKLARI DUYGUSUYLA KENDİ KENDİLERİNİ ESİR ALMIŞLAR. O HİKAYELRİ ÖĞRENİNCE TİANMEN DENEN KANLI MEYDANDA DOLAŞIRKEN TÜRK VE MÜSLÜMAN ÖZGÜRLÜK ŞEHİTLERİNİN NAAŞI ÜZERİNDE DOLAŞIYORUM DUYGUSUYLA ÜRPERDİM. LÜTFEN BU SOYDAŞLARIMIZIN ÇIĞLIKLARINI DUYALIM, CEVAP VERELİM SAHİP ÇIKALIM-KURTARALIM. TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’nin BUNA GÜCÜ YETER, GÜCÜMÜZÜ GÖSTERELİM. YARABBİM SEN ZALİMLERİ KAHRET, MASUMLARI ZALİMLERDEN KORU VE KURTAR, AMİNNN…

 6. şükrü dedi ki:

  Her Defasında mazlumların Yanında Yer Almasını Bilen Bu Tük Mlleti Ve Türkiye Cumhuriyeti Millet vekillerininde Bu 220 Uygur Türk’ünede sahip çıkma duyarlılığına davet ediyorum.

 7. ŞÜKRÜ dedi ki:

  Çağlardır Biz Tükler Hep mazlumun Yanında Yer almış Bir mlletiz 220 Hun TüRK’ünemi sahip çıkamayacağız.Yetkililere sesleniyorum İş işten Geçmeden Girişimlerde Bulunmaya davet ediyorum.

 8. Nurullah MARDİN dedi ki:

  Dünyada TÜRK olmak böyle zor bir şey. Türk olmak yürek ister. Türkiye’ye neden Türklerin girmesi yasaklanıyor anlamış değilim. neden Uygur Türklerine VİZE VERİLMEZ ( ! ) anlamış değilim. DOĞU TÜRKİSTAN da yaşayan IRKDAŞLARIMIZA ilgi destek yardım vermeyen tüm siyasi yetkilileri şiddetle ve nefretle kınıyorum. UYAN TÜRK EVLADI UYAN YETMEDİ Mİ UYUDUĞUN. SIRA KAFANA DİPÇİK VURULUNCA MI UYANACAKSIN.

 9. ismail dedi ki:

  Bu çığlığı duymayan Türk olamaz.

  Bu çığlığı duymayan Müslüman olamaz.

  Bu çığlığı duymayan insan olamaz. bunların altına imzamı atarım. Hatta kapatılmayan sosyal platformlardan paylaşılması gereken bir durum. Buradan ben paylaşmayı düşünüyorum. herkes desteklesin. http://www.sosyalmesaj.com

 10. zafer dedi ki:

  Bu kardeşlerimizin,isteklerine duyarsız kalmayalım lütfen nelere, kimlere yardım destek yapıyoruz .

 11. DİLEK dedi ki:

  Bunlar bizim soydaşlarımız. Soydaş olmaları bir tarafa insanlar.
  Bizlerki sokaktaki hayvana acıyoruz. Soyumuzdan olanada olmayanada kucak açıyoruz.

  Bu çığlığı duymayan Türk olamaz.

  Bu çığlığı duymayan Müslüman olamaz.

  Bu çığlığı duymayan insan olamaz.

  Hepimiz bir çığlık olalım .
  HAYDİ BUYRUN SAYIN BAŞ BAKANIM BİZİ YANILTIN

 12. ibrahim KAZAL dedi ki:

  SAYIN AFYONKARAHISAR MILLETVEKILLERIM.
  AYRILIKCI KURT RAPORUNA DESTEK VERDINIZ SESIMIZ CIKMADI. DAGDAKI TERÖRISTLERIDE INIP SIYASET YAPSIN AFFEDELIM DEDINIZ SESIMIZ CIKMADI. IMRALI CANISI ILE TOPLANTILAR YAPTINIZ SESIMIZ CIKMADI.
  SIZDEN COK SEY ISTEMIYORUZ. TC BM MECLISINE BU 220 TURKUN TURKIYE’YE GIRISI VIZESI VERILMESI ICIN SADECE ONERGE VERMENIZI ISTIYORUZ.
  BUNU SIZLER YAPMAZ 220 TURK KARDESIMIZI İCIN IDAM ETTIGINDE, TURK MILLETININ IKI ELI HEM BU DUNYADA HEMDE OBUR DUNYADA YAKANIZDA OLACAK.
  DOGU TURKISTAN LIDER RABIA KADER VE YARDIMCISI DOLKUN ISA BEY BU 220 TURKUN HAYATINI KURTARABILMEK ICIN USA’DAKI BIRLESMIS MILLETLERDE IKI GUNDUR VTOPLANTI HALINDE. HER IKI LIDERE’DE ULASABILECEGINIZ TELEFON ASAGIDA YAZILIDIR.
  TURK TARIHINE GECMEK ISTIYORSANIZ BU SIZIN ICIN BUYUK BIR FIRSATTIR. 001149 179 8196260

 13. Levent Durusoy dedi ki:

  suriyeden 600.000 mülteci kabul eden Büyük Türkiye, büyüklüğünü göstermenin tam da zamanııdır. Çin mezaliminden kaçarak taylanda sığınan 220 soydaşımız ÇİN’e iade edilmek üzeredir. Lütfen soydaşlarımıza sahip çıkalım, ülkemize vatandaş olarak alalım. Duyarsız kalmayalım her platformda dile getirelim. ÇİN’e iade edilirler se hepside idam edileceklerdir.

 14. kubilay dedi ki:

  suriye li mültecilere gösterilen ilginin on kat daha fazlasını bekliyor soydaşlarımız,acilen vize verilmesini resmi makamlardan istiyoruz,duyarlı olun lütfen,bu insanları ölüme terk etmeyin
  SAYIN AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLLERİ BU UYARILAR SİZEDİR,
  DİKKATE ALMAZSANIZ ÇOK GEÇ OLMUŞ OLACAK…..

 15. ZEKİ dedi ki:

  MEYDANLARA ÇIKIPTA KİŞİLERE GÖRE ŞERBET VERENLER,NEDEN BU KARDEŞLERİMİZİ GÖRMEZDEN GELİYORLAR.DAĞDAN İNENLERE KUCAK AÇANLAR BUNLARA NEDEN O KADAR ÖNEM VERMİYORLAR?TABİ SONUÇTA İÇLERİNDE YABANCI ÜLKELERİN İNSANLARI OLSAYDI MECLİSİMİZ ÇOKTAN HAREKETE GEÇMİŞTİ,YAZIK DEĞİLMİ HEPSİNİN AİLESİ EŞİ ÇOCUĞU ANNESİ BABASI VAR.ORALARA KADAR GİTTİLERSE HEPSİDE EKMEYİNİN PEŞİNDEN GİTMİŞTİR ZWVK OLSUN DİYE ORALARA KADAR GİDİPTE BU ZULME BOYUN EYMEZLERDİ.840 TL ASKERİ ÜCRETLE BİR AİLENİN GEÇİNEMEDİĞİ İÇİN,DAHA İYİ ŞARTLARDA GEÇİNMEK İÇİN ORALARA KADAR GİTMİŞLER,MECLİSİMİZ BİRAN İÇİN HAREKETE GEÇMELİ

 16. Levent Karaşin dedi ki:

  Dünyada bütün ülkelerin ,azınlıklıran, aklınıza gelebilecek bütün azınlık grupların insan hakları var, 300 milyona yakın Türkün hakları yok, , bu olaylar çok düşündürücü ve üzücüdür.

 17. mahmut akın dedi ki:

  aman bizim dünya kabadayısı sayın başbakanımız duymasın çin min dinlemez dünyayı yıkar başlarına lodos gibi eser gürler yanlız arkası gelmez şu sıralar adam kendi canının derdinde hem onlar türk’müş uyrugu başka olsalardı
  başbakanımız yardımcı olurdu o zaman halk olarak biz vatandaşlar tepkimizi göstermemiz lazım allah o soydaşlarımızın yardımcısı olsun.

 18. Ayhan kösem dedi ki:

  Türkiye’de suriyelileri yer var Türklere yok mu? Yazık ya, eli vicdanında bi yönetim göremedik şu memlekette

 19. bekirşahan dedi ki:

  Türk ve müslüman olarak bu soydaşlarımızın kurtulması en büyük dileğimdir.diplomasi ve sivil toplum örgütlerinden yardım bekliyoruz.

 20. Alper Tokgöz dedi ki:

  İlgili merceklerin bu insanlara bir an evvel yardım eli uzatıp sahip çıkmasını temenni ederim!Ülkemizde suriyeli istemiyoruz,Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur!

 21. ŞENGÜL DİKMEN dedi ki:

  TÜRK hükümetinden dileğimiz UYGUR TÜRKÜ soydaşlarımıza sahip çıkmalıdır bu çığlıkları duymalıdır lütfen duyarsız kalmayalım

 22. Yusuf bisi dedi ki:

  sadece sucu insan olan 220 canın figan, feryadını hissetmeyen, duymayan, nice ocakların söneceğini bilmeyen, nice dilsiz sağır ve kalpsizlere duyurulur.!!.. ne olur.!. meydanlarda,, köşelerde.. toplantılarda, sohbetlerde duyarlılığımızın.. insanlığımızın var olduğunu öne çıkararak. 220 fidanı kurtarmak için elimizden ne geliyorsa yapalım.. bırakalım iç çekişmeleri , çıkaralım at gözlüğünü, kıralım kabuklarımızı.. yalan – dolan.. olur- olmaz.. olmuş- olmamış.. kandırmayalım.. birbirimizi… öldürmeyelim insanlığı. sömürmeyelim manevi duygularımız.. HAYDİ HAYKIRALIM.. HAYDİ YAŞATALIM 220 FİDANI.. Kendimiz; 220 saniye onların ve onları sevenlerin yerine koyalım..

 23. ŞENGÜL DİKMEN dedi ki:

  taylantda yakalanan soydaşlarımıza TÜRK hükümeti olarak sahip çıkalım heleki biz onca kişilere kucak açmışız UYGUR TÜRK lerine sagip çıkalım

 24. Rose DUR dedi ki:

  Ben Afyonlularin geliniyim. Afyon Devlet Hastanesi onunde Tinastepe belediye otobusune bindigim’de erkeklerin bayanlara yer verdigini, Belediye otobusu icince bayanlarina bana hosgeldin kimlerdensin deyisini, Bos olan buyukdedemizin evinde sabahladigimizda, Sabah kapimizda, siz misafirsiniz eksiklikleriniz vardir diye evindkei peynirini, kaymagini, ekmegini, yogurdunu kapima getiren bayanlari gordugumde, sasirmistim.

  Sandikli Kaplicalarina gittik, gunlerden cuma idi ve esnafin tamammi cumaya gitmis olmali’ki dukkanlarin tamami acik ama kimse yok idi, alisverisinizi yapiyorsunuz, ne aldiginizin parasini musterinin koyduguna bizzat kendim sahit oldum, cunku bende ayni sekilde alisveris yapti,.

  Kocatepeye cikarken, Suhut ilcesinde Mehmet ABDIOGLU isimli bir gazeteci agabey ile tanistik.
  Bizim Annesinin evine goturdu, 75 yaslarindaki dunya tatlisi bir teyse bize sabahin 09 unde katmer yapti, Afyon yutmus gibi ruyada idim. Sonra, Sehitliklerimizi gorme Adina Kalecik koyune ciktik bizi yine bir eve davet ettiler, adini o koyde ogrendigim agzi acik ve bukme denilen yoresel corekler ikram ettiler.
  Kalecik koyunde misafir oldugumuz yasli teyze, Kizim benim beyim beyim at ile Karahisara yazin dongle ve kar satmaya giderdi, ticaret yapardi simdi cocuklarim Afyona esnaf, hatiri sayilir is adami oldu dediginde, gurur duydum, gozlerim dolu dolu oldu ve hem afyonlularin gelini olmaktan gurur duydum hemde isgal yasamis bir milletin misafirperverligine ve neleri basardigina bizzat sahit oldum.
  Kocatepeye ciktigimiz’da. beyaz sacli bir beyin esime sarildigini. gelecegini biliyordum ibrahgim dedigini. esimin’de o beye, Seckin abi bende senin gelecegini biliyordum dedigine sahit olarak saskinligimi biraz daha artirip. Efendim siz Afyonlular koloni olarak’mi yasarsiniz demek zorunda kaldim.

  Gorgulu, Kulturlu, iyi egitim aldigi her halinden belli olan adinin ve soyadinin SECKIN KOSE oldugunu sonradan ogrendigim bu bey.
  Sevgili kizim.
  Biz koloni olarak yasamayiz, bizzzz, isgal yasamiz ucuncu kusagiz ve biz Cumhuriyetin Turklugun Afyonkarahisardaki bekcisiyiz demisti.

  Sayin Omer MAZI beyin, Turkiyeden vize bekliyen 220 Uygur Turku ile ilgili yazisini gunlerdir takip etmekteyim, buyuk hayal kirikligina ugradim, bu tepkisizliginiz beni buyuk hayal kirikligina ugratti.

 25. e erol dedi ki:

  Cuma namazinda hoca anlatiyordu , suriyede 1 milyon muslumana yardim ettik herkes karsi cikti , kizsinlar , onlar ac yatarken biz tok yatamayiz , tabiki yardim ederiz degil 1 milyon 10 milyonada yardim ederiz kime ne !buna karsi cikan musluman olamaz !devletin atadigi halkin maasini verdigi imam bunu soyluyordu ama bayragi altinda yasadigi gercek soyundan bahsetmiyordu ,tabiki muslumansak yardima ihtiyac olana yardim etmemiz gerekir ama onceligimiz arap ve musluman olanlar degil sokakta yarali hayvan da olabilir yardima muhtac ….. urimchiden , turkistandan, kosovadan , kirimdan bahsetmiyordu belkide isine gelmiyordu belkide oyle soylenmesi emrediliyordu !ama cami hocasi bahsetmiyordu,musluman haksizliga yardim etmemeli, hirsizliga sessiz kalmamali , vatanina sahip cikamali demiyordu…. herkese yapildigi gibi allahin hocasida baski altinda zor altinda ….

türk porno porno izle mersin escort adana escort adult forum istanbul escort hatay escort bayan escort bodrum escort eskisehir escort porno indir escort istanbul

izmir escort bursa escort izmir bayan escort istanbul escort antalya escort izmir escort bayan izmir escort bursa escort bursa escort kızlar istanbul escort bayan gaziantep escort istanbul escort istanbul escort kızlar