logo

Gezi Parkı duruşması 4 mart’a kaldı 

chp afyon

Afyon’da Gezi Parkı protesto, yürüyüş, gösteri yapan ve haklarında ‘kovuşturmaya gerek görülmeyen’ 54 kişi haklarında yapılan ikinci soruşturma sonunda açılan davada dün Afyon 2. Asliye Ceza Mahkemesin yapıldı.

 

Toplantı ve Gösteri yürüyüşleri Kanununa muhalefet ve trafiği tehlikeye düşürmek suçlarından açılan davaya 47 kişi katıldı. 4.5 saat süren duruşma sonunda dinlenen şüpheliler, Biz demokratik bir hak olan tamamen barışçıl bir eylem yaptık. Ne trafiğe engel olduk ne de yasak bir alanda gösteri yaptık. Şehirde bu güne kadar yapılan tüm eylemler Cumhuriyet Meydanı ve Aanıtpark’ta yapılıyor. Buranın yasak olduğunu bilmiyorduk ve suçlamaları kabul etmiyoruz” dediler.

 

15 avukat katıldı

15 Ekim Çarşamba günü başlanan duruşma Afyon Adliyesi 2. Asliye Ceza mahkemesinde yapıldı. 40 kişilik salona avukatlarla birlikte 62 kişi katıldı. Salona gelen 47 şüphelilerin tek tek ifade verdikten sonra talimatla alınan ifadelerin dosyaya eklenmesi ve gelmeyen şüphelilerin bir sonraki duruşmaya katılması için mahkeme 4 Mart 2015 tarihine ertelendi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ