logo

13 Aralık 2013

Geleceğe sıcak adımlarla yürüyecekler

AW000816

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde öğrenim gören bir grup öğrenci tarafından kurulan ‘Toplumsal Hizmet Topluluğu (THT) tarafından ‘Geleceğe sıcak adımlarla yürüyelim’ kampanyası başlatıldı.

Kampanya ile kentteki ilköğretim okullarında öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrenciler için ayakkabı ve mont toplanacak. THT sözcüsü ve AKÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenlik Bölümü 1. sınıf öğrencisi Tuğçe Ervansel, topluluk olarak bu kampanya öncesinde, geçtiğimiz yıl kent genelindeki köy okullarında restorasyon, yenileme çalışması yaptıklarını ve proje kapsamında 1 okulu hayırseverlerinde destekleri ile yenilediklerini kaydetti.

Kardeşlerimiz soğukta üşümesin

Başlattıkları bu kampanya ile özellikle köy okullarında öğrenim gören yoksul öğrencilerin, kış mevsiminin gelmesi ile birlikte daha fazla sıkıntı çekmeye başladıklarını anlatan Ervansel, “Bizler topluluk olarak hayırseverler ile yoksul öğrenciler arasında köprü vazifesi kurmak ve yardıma muhtaç öğrencilerin bu sayede rahat, sıcak bir kış geçirmelerini istiyoruz. Hava sıcaklığının eksilerde olduğu kentimizde, merkezde bile bazı öğrencilerim yazlık ayakkabı, hatta terlikle okula gittiklerini görürken, bu durum köylerde daha vahim bir durumda. Bu tablonun önüne geçmek, bir ayakkabısı bile olmamasına rağmen okuma savaşı veren çocuklarımızın bu durumlarına bir son vermek istiyoruz” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ