logo

04 Haziran 2014

Gargılı, “Benim borcum yok!”

gargili-benim-borcum-yok

Emirdağ Belediye Başkanı Kargın’a Kültürpark işletmecisi Gargılı’dan cevap

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın’ın gündeme düşen açıklamalarının ardından kendisine cevap hakkı doğan Emirdağ’da Haber Gazetesi Sahibi ve Kültürpark eski işletmecisi Cüneyt Gargılı Belçika’dan açıklamalarda bulundu.

Gargılı, noter vekaletname ve Kültürpark’a yapılan işlerin faturalarını kendisine ait sosyal medya hesabından yayınlayarak iddialara cevap verdi. Kültürpark’tan dolayı kendisinin 26 bin TL borcu olduğunu söyleyen Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın’a, “Konu Gazetenin Belediyenizden alacağı olan Resmi İlan, Reklam ve bilumum alacaklarının Cüneyt Gargılı’nın borçlarına karşılık mahsuplaşması. Belge diyor ki bana vereceğin parayı Cüneyt Gargılı’nın borcundan düş. Belge o tarihte belediyeye teslim edildi” dedi.

 

“Söke söke de alacağım o parayı”

“Hemen akabinde de ilan alacaklarımıza karşılık 8.900 TL Belediyeye ödendi” açıklamasını yapan Gargılı ; “Belgesi var merak etmeyin. Bu Para Resmi ilan alacağı. Yani, Belediyenin öncelikli olarak ödemesi gerekli para. Şu an itibarı ile Emirdağ belediyesinde” dedi.Parktan dolayı Belediyeye hiç borcu olmadığını söyleyen Gargılı, bunu belgelerle de ispatlayabileceğini belirtti.

“Faturalarının hepsini yayınlamadım”

Cüneyt Gargılı belediye’den alacaklarını ve hangi çalışmalardan dolayı alacaklı olduğunu da anlatarak, “5bin kadarı Resmi ilan, 8 bin Gurbetçi Festivali Tanıtımı Reklamları 1 ay boyunca Gazetemde yayınladığım reklamlar. 7 bin kadarı da Emirdağlı Dergisi. Festivalde Protokole ve gelen konuklara dağıtılan Dergi benim çalışmamdır” dedi. Gargılı gazetesinin Resmi ilan harici belediye ile yaptığı iki çalışma olduğunu da söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ