logo

19 Şubat 2014

Eski binalar bağımlı mekanı

yılmaz (1)

Milliyetçi Hareket Partisi Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, gündem dışı söz alarak Afyon da yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı. 

MHP Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, İktidarın Afyon iline gereken önem ve desteği vermediğini belirterek hizmetlerin hak edilen noktada olmadığını söyledi. Yılmaz; “Son zamanlarda tarım sektörünün sıkıntılarından, olumsuzluklarından da çok fazla etkilenen ilimiz halen göç veren iller arasındadır. Ekonomik, sosyal, kültürel ve çevre kriterlerine göre yapılan değerlendirmelere göre yaşanılabilir iller arasında 58. sırada olan Afyon’dur” dedi.

Müze inşaatına ne oldu?

Kapatılan DMO Bölge Müdürlüğü binaları ve lojmanlarının akşamcıların ve bağımlıların mekânı olduğunu söyleyen Yılmaz, “Müjdelerle temeli atılan müze inşaatına tam 7 aydır çivi çakılmadı. Turizm bölgesinde bir hilkat garibesi gibi duran olimpik yüzme havuzu tam bir rezalet örneği. Boşaltılan hastane binaları da sahipsizlikten nasibini almakta. Yıllarca Afyon halkına şifa dağıtan bu binalar tinercilerin, balicilerin, uyuşturucu bağımlıların favori mekânları halinde” dedi

Share
#

SENDE YORUM YAZ