logo

05 Kasım 2013

Ellerinize sağlık!

burnanettin çoban

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Kadınlar İleriyi Düşünüyor, Geri Dönüştürüyor” projesi eğitim faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından Geri Dönüşüm Atölyesi açılarak, ambalaj atıklarından yeni ürünler yapılmaya başlandı.

Çavuşbaş Bilgi Evi’nde açılan Geri Dönüşüm Atölyesi’nde usta eğitici eşliğinde haftanın Pazartesi ve Çarşamba günleri kursiyerlere ambalaj atıklarının değerlendirilmesi ve yeni ürünlerin yapılması öğretiliyor. Çevre Hizmetleri Birlik Müdürü H. Mehmet Durak, Çevre Mühendisi Dilek Karaca, atölye hocası Dilek Doğar, kursiyerler Şefika Adman ve Melek Çakır Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı makamında ziyaret etti.

Ürünler halkın beğenisine sunulacak

Kursiyerlerin ambalaj atıklarına geri kazanım konusuna farklı bir bakış açısı kazandırdıklarını ifade eden Başkan Çoban el emeği göz nuru ürünler sayesinde ambalaj atıklarının değerlendirildiğine dikkat çekti.  Elde edilen ürünlerin proje kapsamında açılan sergi ve satış noktaları ile halkın beğenisine sunulacağını belirten Başkan Çoban, projeye destek olan herkese teşekkür etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ