logo

27 Eylül 2013

Cübbeli Hoca’ya yapılan bir operasyondu

mahmut koçak (3)

Afyon Belediye başkan adayları arasında ismi zirvede yer alan Mahmut Koçak Pazar Kahvaltıları’nda kesinlikle aday olacağının sinyallerini verdi. Sadece nereden aday olacağını açıklamadı. Koçak, Mehmet Emin Güzbey, Ertuğrul Sevim, Emre Çınar ve Ömer Mazi’nin sorularını cevaplandırdı.

Bakın saatlerdir konuşuyoruz. Basit bir soru soruyoruz Mahmut Koçak Belediye Başkanı adayı olacak mı? bundan daha basit bir soru olabilir mi? bir yıla yakın bir zamandan beri bunun çalışmalarını yapıyorsunuz. Ya da yaptırıyorsunuz? Ama Mahmut Koçak’ın ağzından ben Afyon Belediye başkanlığına adayım lafı çıkmadı. Yeter artık. Afyon halkı sizden bir cevap bekliyor?

M. Koçak, Niye beni anlamak istemiyorsunuz. Ben size ne diyorum. Arkadaşlar bana bir iki hafta izin verin görüşmem gereken kanat önderleri var. Birçoğu ile görüştüm. Bir iki tane kaldı. Onlarla da görüşmemi tamamladıktan sonra çıkıp her şeyi açıklayacağım.

Mahmut Koçak ne zaman çözülecek, bak havalar soğumaya başladı, çözülmeniz zor olur?

M. Koçak, Tamam o zaman şu kadarını söyleyeyim. Ben yeterince dinlendim. Ben bu işe talip olduğumu, her şeyi yeniden dizayn etmek ve Afyon’un ismini çok iyi bir yere taşımak istediğimi, markalaştırmak adına bunu yerelde de yaparım genelde de. Mahmut Koçak yeterince dinlendi. Enerjim yerinde Avrupa’da ki ve dünyadaki tüm networkları devreye sokarak bunu yapabilecek bilgi birikimim, tecrübem, projelerim, kadrolarım var. Mahmut Koçak en güzel zamanında durdu, şimdide en güzel yerinde ben her zaman şunu söyledim. Ben enerjimi, gücümü halktan alan bir adamım. Halk bani nerede görmek istiyorsa ben o göreve hazırım ve talibim. Milletli de dinliyorum.

Zurnanın zırt dediği yerdeyim

Mahmut bey yeter artık, Belediye Başkanlığına aday mısınız?

M. Koçak, Ya arkadaşlar zurnanın zırt dediği yerdeyim. Niye beni anlamıyorsunuz? Daha ne diyeyim. Ben yeterince dinlendim, enerjim yerinde ve ben hizmete talibim. Halk beni nerede görmek istiyorsa ben oradan adayım. Bu saatten sonra siyasette var olma konusunda fren tanımıyorum. Henüz daha çok erken. Şimdi saat 3’de maça çıkılacak siz beni saat 1’de ısınmaya yolluyorsunuz. Maç saatine kadar ısınmaktan buhar olur insan. Maça 20 dakika kala çıkar ısınırım ve golleri atarım.

Bütün olay bu kadar basit. Bizi 2 saattir oyalıyorsunuz. Başkan adaylığınızı hallettik şimdi nereden aday olacağınız konusunda birçok rivayet var. Bunlara son vermek adına Mahmut Koçak nereden Belediye Başkan Adayı olacak? AK Parti ile görüşmeniz var mı?      

M. Koçak, Ben şimdilik bu ihtimalleri konuşmak istemiyorum. Bu ihtimalleri bekleyin. Ben bu milletin hizmetine talibim. Bu süreç çok hayırlı şeyler çıkartacak. Ben çok dua ettim. Bana biraz süre verin niye bu kadar sıkıştırıyorsunuz?

Mehmet Emin Güzbey çok iddialı ve bir açıklama yaparak Mahmut Koçak’a resmen meydan okudu. Güzbey, “Mahmut Koçak DP’den Belediye Başkanı adaysınız. Yüzde bin beş yüz. Siz DP aday olmayın ben mesleği bırakırım”

Başta Mahmut koçak olmak üzere masada bulunan herkes şaşkınlıkla karşıladılar bu açıklamayı. Mahmut Koçak, Çok iddialı bir laf bence bir daha düşün. İnsanları farklı beklentiler içine sokmayın”

Mahmut Koçak her ihtimalde belediye başkan adayı olacağını artık net bir şekilde yaza biliriz. Ancak nereden Belediye Başkan Adayı olacağı konusunda bir süre daha bekleyeceğiz?

M. Koçak, Ben hayatımda böyle bir sohbet ve gazete görüşmesi yapmadım. Sizin elinize düşen zor kurtulur. Bakın şimdi benim sevdam milletedir. Ben bu milletle yeniden buluşacağım günü iple çekiyorum. Başkaları gibi, yalanla, dolanla, fitneyle değil aslanlar gibi delikanlıca ben bu halkla yeniden buluşurum. Bunu da kimse engelleyemez Allah’ın izniyle. Aşık’la Maşuk buluşur. Buluşacak da Allahın izniyle.

Aşık’la Maşuk’un buluşması farklı herkes için farklı algılanır. Ömer Mazi farklı anlar, Mehmet Emin Güzbey farklı anlar, Ertuğrul Sevim’in algılaması değişik olur, Emre Çınar bambaşka anlar. Benim anladığım Aşık’la Maşuk, Mahmut Koçak ile AK Parti olarak anlıyorum. Mahmut Koçak ile AK Parti buluşacak anlamı mı çıkıyor bu konuşmanızdan?

M. Koçak, Bak ya, bir olayı bu kadar farklı bir yere getirmenize inanamıyorum. İki hafta bekleyin. İki hafta sonra her şey ortaya çıkacak. Aşık’la Maşuk yeniden birleşir. Ne anlarsanız anlayım ben halka hizmet için hiçbir engel beni durduramaz. Baştan beri söylediğim gibi benim çok değer verdiğim kanaat önderleri var. Son bir iki görüşmem var. Bu görüşmeler yakında tamamlanır ve Mahmut Koçak’ın yol haritası belli olur. Mahmut Koçak her şeyi ile Afyon halkına hizmet etmeye hazır. Projelerim hazır, planlarım hazır, ekibim hazır, Afyon dünyaca bilinen bir marka haline gelecek.

Camiye girip de Allah’tan korkmayanlar var

Sizin AK Parti’den kopmanızı sağlayanlar var diyorsunuz. Ama aslında partiyle fazla bir sorununuz olmadığını görüyoruz. Kim sizi istemeyenler?

M. Koçak, Mahmut Koçak’ın karizmasını, bilgisini, becerisini, ilişkilerini kuramayacak bazı kişiler benimle normal şartlarda mücadele edemeyeceğini bildikleri için fitne yolunu seçtiler. Bunları ben Allah’a havale ettim. Onlar zaten benimle aynı kulvar da olmayan adamlar bunların neyini konuşayım. Bir tek şey söyleye bilirim. Camiye gidip de Allah’tan korkmayanlar var. Camiye gidip de Allahtan korkmayan adamdan korkarım. Afyon’da böyle çok adam tanıyorum.

Cübbeli Ahmet hoca ile iyi bir dostluğunuz var. Cübbeli Ahmet Hocayı nereden tanıyorsunuz?

M. Koçak, Cübbeli Ahmet hoca iyi bir dostum. Ama Cübbeli Ahmet hoca’dan öncesine bakmak lazım. Babam hafızlık eğitimini 1940’lı yıllarda İstanbul Fatih’te aldı. Topal hoca buradan birçok hafızı oraya gönderiyor. Babamda bunlardan birisiydi. Babam 2’nci gidişi 1950’li yıllar oluyor. Mahmut hoca efendi ile birlikte okuyorlar. Mahmut hoca babamdan 6 ay kadar büyüktü. Benim adım İsmail Ağa cemaatti lideri Mahmut hoca efendinin adıdır. Bizim çocukluğumuzda Yarenler camine gelen Mahmut hoca sohbetlere katılırdı. Babama da sürekli kızardı. Hoca sakal bırakmamışsın senin evine gelmem derdi. Mahmut hoca sakala çok önem verirdi. Ama babam da çocukların memuriyetleri nedeniyle terfi alamazlar diye sakal bırakmazdı.

Adınız Mahmut hocanın adından geliyor, Ahmet hoca ile nasıl tanıştınız?  

M. Koçak, Ben İstanbul’da okurken birkaç kez babamla birlikte uğradım ve zaman zaman uğrardım. Bir araya geldiğimizde hep Afyon’u konuşurduk. Ahmet Hocamla tanıştık ve özellikle Cübbeli Ahmet Hocanın babası Yusuf hoca geçmişte babası Afyon’da ticari faaliyetleri olan biriydi. Afyon üzerine konuşurduk. Bir gün Cübbeli Ahmet hocanın babası Yusuf hoca Ankara’da kalp krizi geçirdi. Ben hemen müdahale ederek anjiyosunu yaptırdım. Ahmet hoca sen bize kardeşlik yaptın derdi. Aynı zamanda benim siyasi analizlerime güvenir 3-4 ayda bir, bir araya gelir Türkiye ve dünya siyaseti üzerine sohbetlerimiz olurdu. Dostluğumuz her zaman devam eder.

Cübbeli Hoca Ata dostum  

Cübbeli Ahmet Hoca cezaevine girdiğinde ziyaretine gittiniz mi?   

M. Koçak, Gittim, evet 6 kez ziyaretine gittim. Mahmut Koçak dostlarını her zaman hatırlar. Ben belki insanların mutlu günlerinde yanında olamaya bilirim ama acılı günlerinde, cenazelerinde, hastalıklarında, dar ve sıkıntılı günlerinde mutlaka yanlarında olurum. Cübbeli Ahmet Hoca’yı da cezaevinde ziyaret ettim.

Cezaevinde neler konuştunuz? Ona yapılan bir operasyon muydu?

M. Koçak, O süreçte neler yapılır neler yapılması gerektiğini konuştuk. Hazreti Yusuf’u konuştuk. Yusufiye Medreseleri üzerine konuştuk. Çok sakin ve dirayetliydi. Kitapları yanındaydı ve sürekli okuyordu. Evet Cübbeli Ahmet Hoca’ya yapılan bir operasyondu. Ama bu operasyonu kim yaptı, niye yaptı onu bilemem. Haksız bir operasyondu, milletin sevdiği saydığı toplumda saygın bir insana bu yapılmamalıydı. Gittiği yerde bakan gibi karşılanan bir insandı bu Allah vergisi bir olay.

Gülen Cemaati ile ilişkiniz nasıl? Onlarla istişare ediyor musunuz?

M. Koçak, Ben toplumda suça karışmamış, bölücülük yapmayan herkesimle her cemaatle görüşürüm. İstişare peygamberimizin sünneti böyle. Bir birimizin görüşlerine saygı duymayı sünnet ediyor. Başka bir görüş ve inanç sahibini rahatsız etmeden birlikte yaşamak sünnet. Peygamberimizde farklı cemaatler ve guruplarla görüşürdü, Hazreti Mevlana, Padişah’larımız farklı kesimlerle bir araya geldiler. Biz onları örnek alıyoruz. Yurt dışına çıktığınızda bir Türk bayrağı sallanan yer arıyorsunuz. Cemaat Türk bayrağını her yerde dalgalandırıyor. Gülen hoca ile hiç karşılaşmadım. Ama cemaatin çok önemli isimleri ile sık sık görüştüm ve hala görüşüyorum. Gülen Cemaatti, Nur Cemaati, İsmail Ağa Cemaati gibi birçok cemaatle görüşmelerim var. Bunların dışında gezek guruplarımız var onlarla da görüşüyorum. Bana herkes şunu söylüyor senin mutlaka olman lazım, sen mutlaka siyasette olman lazım. Burada olursan evla olur. Biz seni yıllarca çare kapısı olmanı gördük. Yakında en yüksek mevkide olman gerek diyorlar. Sen nerede olursan biz oradayız diyen çok önemli dostlarım var. Sen kararını ver biz bize düşeni yapmaya hazırız diyorlar.

Adamlar kazanılmış kale gibi bakıyorlar

Birileri bir yerlere ele geçirmiş kale gibi davranıyorlar. Bazıları köşeleri ele geçirmişler biz burada varken bizim yerimize kimse gelemez diyorlar. Böyle bir anlayış olamaz. Bende millete kazandım gelin bakalım. Afyon’da taban siyaseti yapan, millete sırtını dayayan benim gibi biri var mı?. Millete rağmen siyaset yapılmaz. Siyaset demek parti ile milleti bütünleştirmek ve birlikte hareket ederse başarıya ulaşır. Milletle partiyi kaynaştıracak adaylar tercih edilmeli. Milletin sesine kimse kulağını tıkayamaz. Biz istediğimizi istediğimiz yere getiririz. Biz istemediğimiz bir yere gelemez diye ahkam kesiyorlar. Böyle bir şey yok. Ben çok sevdiğim sevdalandığım Afyonla çok az bir zaman sonra kucaklaşacağım. Buna engel olmaya kimsenin gücü yetmez. Halk bana nerede dur diyorsa ben orada dururum. Bana Afyon halkı biraz bekle diyor, bekle biz seni nereye getireceğimizi biliriz diyor. Bende büyüklerimin ve Afyon halkının sözünü dinliyorum.

8 bin kişi ile görüştüm

Afyon halkı bana yeter artık dinlendiğin sahaya in dedi. Bende buna kanaat getirdiğim için bir süredir halkın arasındayım. Beni Mahmut Koçak yapan Afyon halkı, ben her zaman onları dinledim, onların görüşlerine, önsezilerine tevsiyelerine önem verdim. Yeter artık kenarda durduğun çık meydanlara dediler çıktım. Eskiden olduğu gibi yine onların arasına karıştım. Halkla konuşuyorum. Ne zaman kiminle konuşmuşsam mutlaka not alırım. Bu güne kadar yaklaşık 8 bin kadar kişiyle bir araya gelip fikir alışverişi yaptım. Daha da yapmaya devam ediyorum. O nedenle bana Afyon halkı ne derse ben onu yaparım. Belediye Başkanı adayı ol derlerse olurum, yok biz seni başka görevde görmek istiyoruz derlerse ona da hazırım. Ben Afyon sevdalısı bir adamım. İstesem şimdi Amerika’da çok farklı bir konumda olurdum, Ankara’da, İstanbul’da çok başka yerlerde olurdum. Ben Afyonun kokusunu, toprağını insanını özlediğim için hep buraya koştum. Buradan başka yer bana yurt olmaz.

Mahmut Koçak’ın adresi neresi olacak

Afyon Belediye Başkanlığı için yarışacak adaylar arasında en popüler isim olarak karşımıza Mahmut Koçak ismi çıkıyor. Şu ana kadar çıkmış ve çıkmayı düşünen isimler arasında yapılan anketlerde zirvede çıkan bir isim. Üstelik Mahmut Koçak’ın MHP, DP, AK Parti hatta CHP tabanından destek gören tek aday. Bu güne kadar Mahmut Koçak Belediye Başkanı adayı olacak ama nereden? Sorusu gündemden düşmedi. Koçak için AK Parti Genel Merkezi ile görüştüğü, MHP ile ilişkilerinin olduğu, DP’den başkan adayı olacağı hatta bağımsız belediye başkanı adayı olarak toplumsal bir birliktelik sağlayacağı konuşuldu. Elbette bunların hiç birisine net bir cevap alamadık. Ancak her zaman söylediği birkaç hafta daha bekleyin. Evet birkaç hafta daha bekleyeceğiz. Ama şu bir gerçek Mahut Koçak kesinlikle Belediye Başkan adayı. Sadece nereden olacağını belli değil.

ODAK PAZAR KAHVALTILARI

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

türk porno porno izle mersin escort adana escort adult forum istanbul escort hatay escort bayan escort bodrum escort eskisehir escort porno indir escort istanbul

izmir escort bursa escort izmir bayan escort istanbul escort antalya escort izmir escort bayan izmir escort bursa escort bursa escort kızlar istanbul escort bayan gaziantep escort istanbul escort istanbul escort kızlar