logo

29 Ağustos 2014

Çoban’dan halk oyunları ekiplerine teşekkür

Başkan Çoban'dan halk oyunları ekiplerine teşekkür

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 13. Uluslararası Zafer Halk Oyunları Festivali için yabancı ülkeler ile güzel ülkemiz Türkiye’den katılan Bandırma Belediyesi ve Söke Belediyesi Halk oyunları ekiplerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Halk oyunları ekipleri ile Belediye Meclis Salonu’nda bir araya gelen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, tüm ekipleri ilimizde misafir etmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Yabancı ekiplere ilimizle ilgili kısa bir bilgi veren Başkan Çoban, Afyonkarahisar’ın bir tarih şehri olduğunu ve Milattan Önce, Etiler, Lidyalılar, Frigyalılar ve Romalılar’ın yaşadığını söyledi.

“Her yıl bekleriz”

Afyonkarahisar’ın ayın zamanda beş bin yıldan beri jeotermal sularıyla ün salmış bir kent olduğunu dile getiren Başkan Çoban, jeotermal suların birçok hastalık için şifa kaynağı olduğunu söyledi. Ekiplerin festivale katımlarından memnun olduklarını belirten Başkan Çoban, her yıl kendilerini beklediklerini ifade etti. Başkan Çoban, konuşmasının ardından tüm ekiplere katılımlarından dolayı teşekkür ederek birer şilt verdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ