logo

Ceza büyüyor tadilat bitmiyor

YENI

Restorasyon hikayesi arap saçına dönen Valilik binası tadilatında halen bir arpa boyu yol alınamazken, Valilik tarafından işletilen gecikme cezası da gün geçtikçe artıyor.

Eski Afyon Belediye binasının tadilatla Afyon Valiliği yapılması için 3 yıl önce başlanan inşaat bir türlü bitirilemedi. Müteahhit Zihni Kilit’in bu güne kadar verdiği hiçbir sözü yerine getirememesi Afyonkarahisar eski Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun sabrını taşırarak 20 Mayıs tarihinden itibaren tadilatın tamamlanmayan her günü için gecikme cezası verileceğini duyurmuştu.

76 günün cezası 106 bin 400 TL

Eski Vali İrfan Balkanlıoğlu, tadilatın Müteahhit’i Zihni Kilit’e 3 yıldır tamamlanamayan Belediye eski binası inşaatının tadilatının tamamlanmadığı her gün için 1400 TL ceza belirlemişti. 76 gündür cezası başlayan restorasyon için Kilit İnşaattan günlüğü 1400 TL’den işleme başlayan cezanın miktarı 106 bin 400 TL’yi buldu.

“Ellerinizi çabuk tutun”

Aradan geçen 76 günde tabiri caizse yaprak kımıldamazken Afyon’un yeni Valisi Hakan Yusuf Güner, işlerin yavaşlığından duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, ilgili firmaya ellerini çabuk tutmaları konusunda uyarıda bulunmuştu. Kent Meydanı Projesine başlayacak olan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da“Projenin gecikmenin arkasında bitmeyen tadilat var” demişti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ