logo

Çanakkale müzesine yoğun ilgi

Çanakkale müzesi ziyaretçi akınına uğruyor (3)

Türkiye’nin çeşitli illerini dolaşan ve Anıtpark önünde ziyaretçilerine kapılarını açan ‘Çanakkale 100’üncü Yıl Gezici Müzesi’ne her geçen gün ziyaretçi akınını yaşanıyor.

8 Eylül’ e kadar Anıtpark önünde kapılarını ziyaretçilere açan ‘Çanakkale 100’üncü Yıl Gezici Müzesi’ her geçen gün Afyonluların akınına uğruyor. Müzede sergilenen Çanakkale Deniz Savaşlarında Türk ve düşman orduları tarafından kullanılan silahlar, mermiler, dürbünler, elbise ve postal gibi ve askeri teçhizat malzemeleri  hem tarihi yansıtıyor hem de vatandaşlara duygu dolu anlar yaşatıyor.

“Tarihi çok güzel yansıtıyor”

Müzeyi çok beğendiğini söyleyen ziyaretçiler, “Çanakkale Zaferi’nin de burada gördüğümüz o dönemden kalan parçala ve fotoğraflar bizleri çok etkiledi. Dedelerimizin, gazilerimizin elinin değdiği tüfek var, matarası var, düğmesi ve süngüsü var. Atalarımızın savaşı ne kadar zor şartlarda kazandıklarını bir kez daha öğrendik. Tarihi bu kadar güzel yansıtan, bu çok anlamlı müzeyi herkes mutlaka ziyaret etmelidir” ifadelerini kullandılar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ