logo

28 Nisan 2014

Bolvadin’ de 3 Bin Kişilik yağmur duası

AW073630

Bolvadin’de yaşanan kuraklık nedeniyle yaklaşık 3 bin kişi yağmur duasına çıktı. İlçedeki kuraklık nedeniyle yağmur duasına çıkan ve Bolvadin’deki sivil toplum kuruluşları tarafından tertip edilen komitenin organize ettiği, yağmur duası ilçenin Sultan Carullah Türbesi yanında topluca kılınan öğlen namazına müteakip gerçekleştirildi. Programda, din görevlileri tarafından Kur’ an-ı Kerim okundu, dualar edildi, hatimler İndirildi, 2 rekâta Allah rızası için ‘Yağmur Namazı’ kılındı.

“Yağmur duası sünnettir”

Namazın ardından dua eden Bolvadin Çarşı Camii Emekli İmamı Abdul Vahap Horansuyu, yağmur duasının sünnet olduğunu ve Peygamber Efendimiz ‘in de (SAV) kurak dönemlerde yağmur duası yaptığını belirterek, alanda bulunan kadınların da bulunduğu topluluğa yağmur duası yaptırdı.Horansuyu, tarafından yapılan yağmur duası sırasında 30 adet koyun kurban edilerek, kuzulu koyunlar bir birinden ayrıldı. Program sonrasında yaklaşık 3 bin kişiye etli pilav ve ayran ikram edildi.

Programa, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan, sivil toplu kuruluşları başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. ODAK

Share
#

SENDE YORUM YAZ