logo

10 Haziran 2014

Bayrağı indirtmeyiz!

bayrağı indirtmeyiz (2)

Türk Eğitim-Sen İl Temsilciliği ile Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Diyarbakır’ın Lice İlçesindeki 2. Hava Kuvveti Komutanlığı’nda asılı bulunan Türk Bayrağının indirilmesine tepki gösterdi.

“Bayrağımız bir milletin sembolü”

PTT önünde açıklama yapan Türk Eğitim Sen İl Temsilcisi Nizamettin Şenol, Bayrağın bir milletin varlığının ve bağımsızlığının sembolü ve tarihinin hatırası olduğunu söyleyerek, “Bayrağın değeri, yapıldığı kumaşla değil, dalgalanması için ödenen bedelle ölçülür” dedi.

“Bayrak için can vermek gerekir”

“Türk bayrağı dışında rengini, milletinin kanından almış başka bir bayrak yoktur” diyen Şenol, “Bugün gördük ki bayrak, reklam filmleriyle değil; kararlılıkla, sarsılmaz bir iradeyle korunuyor.  Bugün gördük ki, bayrağı yükseklerde tutmak için söz vermek değil can vermek gerekiyor” diye konuştu.

“Bayrağımıza sahip çıkalım”

Bir diğer tepki de Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfından geldi. Dün akşam bir araya gelen Ülkücüler İl Binasının önünden Anıt Park önüne kadar yürüdü. Burada sloganlar atan gurup daha sonra 2. Dumlupınar Caddesi üzerinde yürüyerek dağıldılar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ