logo

22 Kasım 2013

Başkan Çoban’dan Ecer’e cevap

çoban

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kenanoğlu Dar Sokak ve Hocazade Sokağı incelemelerde bulunan ve açıklama yapan CHP Afyon Belediye Başkan Adayı Mehmet Ecer’e cevap verdi.

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Eskişehir Kültür ve Tabiat Varliklarini Koruma Bölge Kurulu Bölgesi içinde kalan mahallelerin sokaklarındaki çalışmalarının yine  Eskişehir Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun izinleri ile yapılabildiğini söyledi.

“Beton parke olarak yapılacak”

Mahallelerdeki çalışmaları Belediye Başkan Adayı Mehmet Ecer’in göreve çağırmasıyla değil, programlarında olan bir konu olduğunu belirten Başkan Çoban, “Eskişehir Kültür ve Tabiat Varliklarini Koruma Bölge Kurulu Bölgesi dışındaki Kenanoğlu Dar Sokak Hacı Yahya Mahallesinin diğer sokaklarında olduğu gibi beton parke olarak yapılacaktır” dedi.

“Kazı vatandaşlarımızca yapıldı”

Eskişehir Kültür ve Tabiat Varlıklarını Bölge Koruma Kurulu Bölgesi içinde kalan Hocazade Sokak ise eski haline getirileceğini belirten Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “Gazete haberlerinde bahsedildiği gibi bahsi geçen yollardaki kazı çalışması kesinlikle Belediye tarafından değil vatandaşlarca yapılmıştır” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ