logo

03 Ocak 2014

Azerbaycanlılar kaplıcaları inceledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bursa Valiliği ve Afyon Kocatepe Üniversitesi işbirliğinde 11 Azerbaycanlı seyahat acentesi temsilcisine Bursa ve Afyon’daki kaplıcalara yönelik inceleme gezisi düzenlendi.

Azerbaycan’dan Türkiye’ye yönelik turizm potansiyelini artırmak amacıyla özellikle sağlık turizminin canlandırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirildi. Bu çerçevede 11 Azerbaycanlı seyahat acentesi temsilcisine TİKA, Bursa Valiliği ve AKÜ işbirliğinde Bursa ve Afyon’daki kaplıcalarda bir inceleme gezisi düzenlendi. Geziye katılan Azerbaycanlı seyahat acentesi temsilcileri, inceleme gezisinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. 

Azerbaycanlı basın mensupları takip etti

Türkiye’nin bu alandaki potansiyelini öğrenmelerinin kendileri açısından faydalı olduğuna değinen Azerbaycanlı seyahat acentesi temsilcileri, TİKA, Bursa Valiliği ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü’ne ev sahipliğinden dolayı teşekkürlerini ilettiler. Gezi Azerbaycanlı 5 basın mensubu tarafından da takip edildi. 

İmkanlardan haberdar değillerdi

Termal ve kaplıca turizmine ilgi gösteren Azerbaycan halkı, Türkiye’deki imkanlardan çok haberdar olmadığı için genellikle eski Sovyet ve Doğu Bloğu ülkelerindeki termal ve kaplıcaları tercih ediyor. Düzenlenen gezi Türkiye’deki termal tesislerin tanıtımı açısından önem taşıyor. ODAK Gazetesi

Share
#

SENDE YORUM YAZ