logo

27 Nisan 2014

AKÜ’de MOBBİNG

afyon-kocatepe-universitesi

Afyon Kocatepe Üniversitesi AKÜ’de MOBBİNG iddiaları mahkemeye taşındı. Üniversite yönetimi şoföründen Profesörüne kadar yüzlerce kişiye psikolojik taciz uygulanıyor.

Rektörlük seçiminden sonra başladı

AKÜ Rektörlük seçimlerinden sonra başlayan görev değişiklikleri ve MOBBİNG uygulamaları nedeniyle başta Tıp Fakültesi olmak üzere onlarca hoca AKÜ’den başka üniversitelere gitmek zorunda kaldı. Kalanlar ise baskılara daha fazla boyun eğmeyerek karşı atağa geçerek AKÜ Yönetimi Hakkında MOBBİNG davaları açmaya başladılar.

Şoförden Prof’a

Rektörlük seçimlerinde oy vermeyenler ve onun adamı diye yüzlerce kişi üzerinde uygulanan tacizler sonrasında birçok kişi iş yapamaz hale geldi. Görevleri değiştirilenlerin birçoğu mahkeme kararıyla geri döndüler. Ancak bu kez de yetkileri ellerinden alındı. Koca koca profesörler sadece odalarında oturarak maaş alıyorlar.

Biz üretmek istiyoruz

Görev yerleri değiştirilerek yetkileri elinden alınan hocalar kendilerine verilen odalarda saksı gibi oturmak istemiyoruz diyerek isyan etme noktasına geldiler. “Biz üretmek ve hizmet vermek istiyoruz. Devletin bize verdiği maaşı son kuruşuna kadar hak etmek istiyoruz onun için görevlerimizi istiyoruz. Biz kimsenin adamı değiliz, biz AKÜ’nün adamlarıyız” dediler   ODAK

Share
#

SENDE YORUM YAZ