logo

AKÜ’de isyan mı var?

akü hastane skandal (24)

Asistan doktorlar hocaların kendilerine ayak işleri yaptırdıkları gerekçesiyle isyan bayrağı açıp bir günlük iş bırakma eylemi yaptıkları iddia edildi.

Ayak işleri yaptırıyorlar

AKÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Kadın Doğum bölümünde çalışan asistan doktorların hocaların kendilerini ayak işlerini yaptırdıkları ve köle gibi kullandıkları gerekçesiyle isyan ettikleri iddia ediliyor. Hastane yönetimi bu konuda bir açıklama yapmazken asistan doktorlar ve hastane çalışanları olayı doğruladı.

15 hoca kaldı

Tıp Fakültesi’nden yaprak dökümü devam ederken asistan doktorların isyan etmesine neden olan sorunlar nedeniyle hastane gelen hastalar sıkıntı yaşamaya başladı. Sadece 15 Profesör’ün kaldığı AKÜ Hastanesinin yükünü çeken asistanları patlama noktasına getiren çalışma koşulları ve hocaların davranışları oldu.

İstifalar olduğu doğrumu?

Giden profesör ve doçent doktorların yükünü çeken asistan doktorların kalan hocaların kendilerini sekreter ve ayak işlerini yapan personel gibi kullanmaya kalkmaları üzerine Kadın Doğum Bölümünde çalışanlarla başlayan iş bırakma istifa olayı yatıştırılma çalışıldığı iddia edilirken diğer bölümlere de sıçramaması için çalışılıyor.

ODAK GAZETESİ

Share
#

SENDE YORUM YAZ