logo

03 Mart 2016

AKÜ raporu

akü

Türk Eğitim Sen Afyon Kocatepe Üniversitesi ve YÖK’e AKÜ’de yaşanan keyfi kadro mağduriyetini gündeme getirmesinin ardından Ömer Mazi ve Afyonbasin’ın yıllardır gündeme getirdiği konular bir kez ortaya çıktı. Keyfi kadro uygulamaları, öğretim üyelerine mobing uygulaması, bir çok hocanın fyon’dan gitmesi, torpilli hocaların eşlerine kadro açılması ve daha fazlası ortaya çıktı.

akü

Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

AKÜ raporu” için 5 Yorum

 1. Ömer dedi ki:

  Üniversiteden çok değerli hocalarımız bir bir gidiyor. Yandaşlar ve eşleri kadro alıyor. Bu üniversiteye asistanlığından başlayıp 25 yıl emek verenlere kadro yok. Akü’ye meclisten yeni kadro çıktı. Bu gün bir yetkili bildirdi . Kadrolar hak edenlere mi, parelelcilere mi, yandaşlara mı verilecek göreceğiz. AKÜ kan kaybediyor. Bina yapılmış, içinde kaliteli gönül vermiş hoca yoksa neye yarar. Hani hava basılan Uşak-Kütahya-Afyon üniversiteleri Teknoparkı.3 yıl geçti tıs. Genetik bölümünün bu yıl ki en büyük faaliyeti klip çekmek.

 2. Ismail dedi ki:

  Türk Eğitim Senin raporunda yazdığı gibi 5 yıldır Profesörlük bekleyen hocalara profesörlük yok, Doçent olmuş Yardımcı Doçentlere kadro yok. Fakat, Rektörün Yönetmen-Yeğen-Prenses-Genetikçisi Handan Yıldız’a Doçent kadrosu hemen çıkıyor. Aynı şekilde Yönetmen-Yeğen-Prenses-Genetikçinin eşi Mustafa Yıldız’a Profesörlük kadrosu hemen çıkıyor. Yönetmen-Yeğen-Prenses-Genetikçi Handan Yıldız’ın asistanı Evrim Suna Arıkan Terzi’nin eşi Hakan Yıldız’a Doktora bitmeden Yardımcı Doçent kadrosu çıkıyor. Görüldüğü üzere kadro alabilmek için Yönetmen-Yeğen-Prenses-Genetikçi Handan Yıldız’ın çevresinde olmak gerekiyor. Bilimsel çalışmaların anlamı yok.

  • mustafa Parlak dedi ki:

   akademik camiadaki herkes cv ve birikimi kadar konuşur.
   şahsımın böyle bi birikimi olmadığı için bende sizin gibi basit bi internet sayfasında yazıyorum.
   Yazdıklarınız yaftalamakran öteye gitmezken, ergen liselilere özgü bir üslubunuz var.
   Eğer haklılığınıza inanıyorsanız neden resmi yollardan bu durumu ele almak yerine
   çamur at izi kalsın mantığıyla hareket edip, gazete köşelerinden bi şeyler tutturmaya çalışıyorsunuz ki?

   (son bi not: Kayadan toz almayan bu tür uydurmmacaya dayalı karalamalarınız en ufak bi itibar kaybına neden olmazken, tam aksine karalamalarınız anlaşıldıkça hedef aldığınız kişilerin değeri artıyor.
   Onun için tavsiyem bi durumunuz varsa resmi yollardan arayınki duruşunuz tutarsız, cümleleriniz boş olmasın derim.)

 3. Osman dedi ki:

  DOGRU SÖYLÜYORSUN ÖMER KARDEŞ. CİDDİ BİR İLANA ÇIKILMADI. BİRİLERİ HERHALDE BİZE YOKSA ONLARA DA YOK DİYOR. 150 OY VERDİK DİYORLAR. GÖZDELER HARİÇ.BUNDAN SONRA ÇIKACAK İLANLARA DİKKAT ŞART. ÜNİVERSİTENİN ADI ÇIKTI 25’E İNMEZ 15’E. ÇUKURAMBAR BİR MUAMMA…… YÖK ÜNİVERSİTELERİ PROJEKSİYON ALTINA ALDI. MAHALLİ GAZETELER DAHİ TARANIYOR BENCE. HAK YERİNİ BİR GÜN BULACAK- MAHKEMELER HESAP SORACAK.ÜMİTSİZLİĞE DÜŞMAMAK LAZIM. 20 ÜNİVERSİTE …….

 4. Ahmet dedi ki:

  Arkadaşlar Türk Eg-Sen Kadro durumunu YÖK e taşımış. Ellerine sağlık. Hak aranmazsa bir yere varılmaz. Bir idareci düşünün kapım herkese açık diyor. Gelen meslektaşını içeri almak istemiyor. Nasıl kapı bu. Allah insanlara musibetler verir. Ders alsınlar diye. Veriyor da kimilerine hastalık, kimilerine kaza. Aynı safta namaz kıldığı arkadaşının hakkını hukukunu çiğniyor. Dersini almıyor. Daha büyük musibet bekliyor insanlar, bundan bu anlaşılıyor. Şu an YRD.DOÇENT-PROF*DOÇENT OLAMAYANLARIN YILLIK 100.OOO TL ZARARLARI VAR. GENE KADRO TALEPLERİ ALEL ACELE İSTENDİ. Heyecana gerek yok. Mevlam görelim neyler. Neylerse güzel eyler