logo

29 Ağustos 2014

AKÜ Hastanesi’nden bir ilk

AKÜ Hastanesi’nden bir ilk daha

Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Uygulama ve Araştırma Hastanesi önemli bir ameliyata daha imza attı.

Afyonkarahisar’da ilk kez yapılan “Obezite Ameliyatı”, AKÜ Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.190 kilo ağırlığında olan hastaya “Laparoskopik Roux-N-Y Gastric Bypass Cerrahisi” uygulandı. Hasta, bir haftalık iyileşme sürecinin ardından sorunsuz bir şekilde taburcu edildi.

“Afyon’ da   da rutin olarak yapacağız”

3 ay süre ile laparoskopik obezite cerrahisi eğitimi alan AKÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ziya Taner Özkeçeci, bu tür ameliyatların Türkiye’de yapılmakta olduğunu ve Afyonkarahisar halkına da bu noktada hizmet vermenin kendisi için büyük bir onur olduğunu belirtti ve AKÜ bünyesinde laparoskopik obezite ameliyatlarının rutin olarak yapılacağını söyledi.

“Diğer hastalıklara davetiye çıkarıyor”

Obezitenin yalınızca basit bir sağlık sorunu olmadığına, hayatı tehdit eden pek çok hastalığa davetiye çıkaran ciddi bir hastalık olduğuna dikkat çeken Özkeçeci, kilo probleminden muzdarip olan Afyonkarahisarlıların AKÜ Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği bünyesinde kurulan Obezite Polikliniği’ne başvurmalarını önemle vurguladı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ