logo

AK Parti’nin 15 bin oyunu MHP alacak

alper (1)

MHP Merkez İlçe Başkanı Alper Yağcı 30 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’den alacakları 15 bin oyla % 55 oranda Belediye Başkanlığını kendilerinin adayı fatih Çetinkaya’nın alacağını iddia etti. Yağcı, Pazar Kahvaltılarında Mehmet Emin Güzbey, Ertuğrul Sevim ve Ömer Mazi’nin sorularını cevaplandırdı.

 

MHP’den Belediye Başkan adayı olmak için illaki Ülkü Ocaklarından ya da MHP kadrolarından mı olmak lazım? 

Bize müracaat eden hiçbir arkadaş dışında kimseyle bir adaylık görüşmemiz olmadı. Belediye Başkan Adayı olmak isteyen partimize müracaat eder ve biz o isimler arasında bir tercih yaparız. Merkez İlçe olarak biz böyle yaptık.  Ama MHP’li olsun, Ocakta yetişsin gibi bir yaklaşımımızda olmadı. Mesela Dinar’da Saffet Acar Ocak ya da MHP’de yetişmememsine rağmen bizim içimizdeki birçok kişiden bile daha sağlam bir MHP olarak fikir ve düşüncelerimize uydu. Şimdi Bolvadin’de Selim Karasekreter, son derece bizim yapımıza ve görüşlerimize uyan ve kimsenin itiraz edemeyeceği bir isim. Böyle değerli kişiler partimize güç katacaksa neden kapılarımızı sonuna kadar açmayalım. Ocak’ta yetişmesi şart değil.

 

O kadar isim gündeme geldi. Bu isimler durup dururken mi ortaya çıktı. Herkes kendi kendine gelin güvey olacak değil ya?

Ben Merkez İlçe Başkanı olarak bize müracaat eden isimler dışında. 5 kişi haricinde kimseyle bir görüşme yapmadım. Ben yeni ve saf bir siyasetçi olduğum için Merkez İlçe Başkanı olarak benim dışımda birileri görüştüyse onu bilemem. Ama Afyon Belediye Başkanını belirleyecek olan biz olduğumuz için ben kimseyle bir görüşme yapmadım. İsmi geçenler arasında Mahmut Koçak, Abdullah Kaptan, Abdülkadir Akcan, başka birçok isim geçti ve ben hiç birisiyle görüşmedim.

 

Çetinkaya anket ve ortak tercihle belirlendi

Fatih Çetinkaya’nın hangi özellikleri tercihinizi etkiledi? 

Belediye Başkan Adaylığı için müracaat edenler arasında Kemalettin beyin durumu Genel Merkez tarafından bize lazımsın diye açıklandı. Kemalettin bey olacak diye Sefa Çetin bey Kemalettin bey için geri çekildi. Geri kalan 3 değerli arkadaşımız arasında tercih yaparken Fatih Çetinkaya’nın belediyecilik tecrübesi, kent bilimcisi olarak eğitim görmesi, halk tarafından tercih edilmesinden dolayı onu seçmemiz gerekti. Bu tercih sadece bizim değil, teşkilatımızın yan kuruluşları tarafından da tercih noktasında Fatih Çetinkaya oldu. Genel Merkez de bu konuda bir bizim aldığımız kararı uygun bulduğu için Afyon Belediye Başkan adayımız Fatih Çetinkaya oldu.

 

Daha önceki süreçte Anket yaparak adayımızı belirleyeceğiz dediniz. Ama biz bu güne kadar yapılmış ve açıklanmış bir anket görmedik.

Anket çalışmaları yapıldı. Biz Afyon olarak da yaptık, genel merkez de yaptırdı ve birde rakip partilerin yaptırdıkları anketlerden ve etütlerinden de faydalandık. Halk nazarında da Kemalettin Yılmaz çıktıktan sonra geri kalan 3 aday arasında Fatih Çetinkaya öne çıkan isim oldu.

 

Sefa Çetin’in adaylığı söz konusuydu. Bir hayli istekli olmasına rağmen neden son anda geri çekilmek zorunda kaldı? Milletvekili Kemalettin Yılmaz’ın adaylık başvurusu mu bu kararını etkiledi?    

Sefa Çetin bana göre bilgi birikimi ve doyum noktasında bu göreve gelip başarılı olacağına inandığımız bir isimdi. Ancak Kaymakam ve Vali Yardımcılığı görevleri nedeniyle uzun yıllar şehir dışında yaşamış olması, Afyon’da yerleşik bir düzeni yoktu. Bu nedenle halk nazarında tanınırlığı noktasında bir sıkıntı vardı. Aday adaylığı sürecince yoğun bir çalışma yürütmesi ile tanınırlık sorununu çözüle bilirdi. Ama mevcut Konya Vali Yardımcılığı görevi nedeniyle buna fazla imkan bulamadı. Adaylıktan çekilme süreci Kemalettin Beyin adaylığını açıklaması ve anketlerde Kemalettin Beyin açık ara önde çıkması nedeniyle benimle görüştü ve Kemalettin bey bu süreçte doğru tercih ben çekiliyorum dedi. Bazı iddialar vardı, Genel Merkez tarafından son anda Seda Çetinin aday gösterileceği konuşuluyordu. Sefa bey ile bu konuda da görüştük. Evet genel merkez beni seviyor ama ben asla teşkilatın istemediği onlara rağmen aday olmam söz konusu olamaz dedi. Kesinlikle Sefa Çetin çok önemli bir isim ve bir belediye başkanı için tüm vasıflar kendisinde var. Ama bu süreç böyle oldu.

 

Bir merkez ilçe başkanı seçim sürecinde sadece kendisine yapılan müracaatlar arasından birini mi açıklaması gerekir, yoksa başka adaylarda bulup onlara teklif götürmesi gerekmez mi?

Biz anketlerden çıkan arkadaşlarla yola çıkmaya karar vermiştik. Anketten çıkmasına rağmen bu arkadaşlar seçimi kazanma ihtimalimiz olduğuna inanmayacak olursak seçimi kiminle kazanacaksak onu bulup teklif yapmayı düşünüyorduk. Ancak gerek anket sonuçları gerekse teşkilat görüşü aynı yönde olduğu için başka bir arayışa girmedik. Bazı isimlerle gidip görüşüldü ve olumsuz yanıt alındı gibi açıklamalar oldu. Biz kesinlikle kimseyle görüşmediğiniz gibi hiç kimseden olumsuz bir cevap almadık. Ben Afyon’da Milliyetçi Hareket Partisi adına gerçekten bir şeylerin değişmesine inanan birisiyim. Şuan 1999 seçimlerinde seçimi kazanan ruh yeniden ortaya çıktı. Ben bunu görüyorum. İlk defa İl Yönetimi ile Merkez İlçe Yönetimi, Kadın Kolları, Ülkü Ocakları, Ülkücü İşçiler Derneği, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikası ve Kamu-Sen olmak üzere hepimiz birlikte fatih Çetinkaya ismi üzerinde birleşti. Biz bu işe inandık. Bu nedenle A şahsından, B şahsından çok bu ruh çok önemli. Biz bu seçimleri birlikte çalışarak, mücadele vererek kazanacağız.

 

55 bin oy alacağız

Ne kadar bir oy almayı hedefliyorsunuz?

Milliyetçi Hareket Partisi hiç bu kadar tek yürek olmamıştı. Biz tüm kuruluşlarımızla inandık ve belediye başkanlığını kazanacağız. MHP Fatih Çetinkaya ile en az % 55 oyla seçimi kazanacak ve Belediye Başkanlığı bizim olacak. Ben Merkez İlçe Başkanı olarak buna inanıyorum ve eminim. Şu anda bizim kadar sıkı bir seçim çalışması yürüten başka bir parti yok.

 

Nasıl böyle bir öngörüde bulunuyorsunuz? elinizde ne varda 55 bin oy bekliyoruz diyorsunuz? Önceki seçimde 30 bin civarında bir oy var ve siz bunu 25 bin arttırmaktan bahsediyorsunuz? 

Bunun için bir anket yaptırmadık. Tek anket bizim kendimiz. Adayımız belli olduktan itibaren tamamen Milliyetçi Hareket Partisine yakışır bir vaziyette 90 günlük seçim takviminin başlaması şile birlikte sabah namazından gece yarılarına kadar çok sıkı bir seçim çalışmadı yürütüyoruz. Bu süreyi iyi kullanmamız gerektiğini biliyoruz ve ona göre çalışıyoruz. Bu süre zarfında şahıslarla guruplarla temas kurulması gereken her kesle görüşüyoruz. Şuan seçim olsa seçimin galibi biziz. Biz bunu Hayrettin Barut zamanında da yaşadık. Seçim şimdi başlıyor. Arkadan gelip öndeki geçmek zordur. Biz şu anda öndeyiz ve önde kalmaya devam edeceğiz. Önce var olanı koruyup kalan süre içinde her gün artarak devam edeceğiz. Önde gideni yakalayamamak çok koymuyor insana ama önde giderken kaptırtmak işte o çok kötü. Biz bunu bir kez yaşadık. 2009 seçimlerinde önde giderken seçim kaybettik. Bir daha böyle bir hata yapma hakkımız yok.

 

Ben hala 30 bin oyun 55 bin olacağını anlamadım. Bu konuda beni ikna etmen lazım?

Bu çok zor bir olay değil. Bir kere Afyon’un 5 yıl öncesine göre artan bir oyu var. İkincisi rakipten alacağın 10 bin oy sana 20 bin yazar. Afyon’daki dengeler çok değişti. Afyon Milliyetçi Muhafazakâr bir il. Ama biz MHP olarak bu güne kadar bizim Türk İslam sentezini yeterinde iyi anlatamadığımıza inanıyorum. Şimdi ben buradan açık olarak ifade ediyorum. Alper Yağcı ve Fatih Çetinkaya’nın bu konuda farklı bir bakış açısı var, farklı bir yaşantısı var. Biz her ikimizde hatta Milletvekilimiz Kemalettin Yılmaz da Türk İslam sentezini iliklerine kadar yaşayan insanlarız. Biz seçmenimize bunu iyi anlattığımızda takdirde çok farklı bir seçim sonucu ortaya çıkacak.

 

Meclis Üyelerimizle fark yaratacağız

MHP’nin Belediye Başkan adayı belli, ama hala meclis üyeleri belli değil. Bana göre seçim kazanacaksanız öyle bir meclis üyesi yapmalısınız ki hiç birisi Fatih Çetinkaya’dan geri kalmamalı. Seçimi kazanmanın yolu meclis üyelerinizin kalitesinden geçecek?     

Biz bu dönem duygusallığı bir kenara bıraktık. Biz seçim kazandığımız takdirde bizi başarıya kim ulaşacaksa onlarla yola devam edeceğiz. Bizim misyonumuzu taşıyamayanlarla yolumuzu ayırıp yeni ve yıpranmamış kadrolarla yola çıkacağız. Mevcut Meclis üyelerimizin arasında dinlendireceğimiz arkadaşlarımız olacak. Yüreğinde, gönlünde hem Türkiye sevdasını, hem de Afyon sevdasını taşıyan insanlarla yola devam edeceğiz. Biz 20 bin fark olmazsa kendimizi başarısız olarak kabul edeceğiz. Meclis üyeliği konusunda bazı çalışmalarımız var. Çok özel ve sürpriz isimler olacak.

 

Esnaf ziyaretleri yapıyorsunuz. Nasıl tepkiler alıyorsunuz?

Esnaf ziyaretlerimizde inanılmaz bir ilgiyle karşılaşıyoruz. Bir arkadaşımız birkaç dükkan önden kartlarımızı dağıtıyor. Biz vardığımızda kahvelerimiz hazır bizi beklediklerine tanık oluyoruz. Afyon halkı sözde değil özde bir değişim olduğunu görmeye başladı. İnanılmaz bir ilgi ve alaka görüyoruz. Ben bu tabloyu gördükten sonra 2009’dan çok daha iyi bir tablo gördüm. Bu ilgi benim umudumu arttırdı ve bugün net konuşmama neden oluyor. Halk bizi bekliyor. İnsanlarda sahte bir gülümseme yok. Fatih Çetinkaya sadece bir aday olduğu halde bu kadar sevgiyle bağrına basıyorlarsa bu iş bitti demektir. MHP uzun bir aradan sonra gerçek parti misyonuna döndüğünü gösteriyor.

 

Meclis üyeliğini ince eliyoruz

MHP için ben emekli oldum, elim boş gönlüm hoş, bari gidip Belediye Meclis Üyesi olayım tarzındaki insanlara, bu partiye çok emek verdi bari meclis üyesi yazalım gibi bir niyetimiz asla olmayacak. Meclis Üyelinde süreyi uzun tuttuk. Bize yapılacak olan adaylara bakacağımız gibi bizim ve Afyon’un geleceğine ışık tutacak, fark yaratacak, önemli isimlere partilimiz olup olmadığına bakmaksızın gidip Afyon için meclis üyesi olmalarını isteyeceğiz. Bizim artık Belediye Meclisinde sadece el kaldırıp indiren meclis üyelerine ihtiyacımız yok. Afyonun çıkarları ve geleceği için başkanla çatır çatır mücadele verecek ve doğuyu gösterecek Meclis üyelerine ihtiyacımız. Kendi alanlarında başarılı ve uzman olan marka isimler MHP Afyon Belediyesi Meclis üyesi olarak yer alacaklar. Bu Mecliste Mimar, Sosyolog,  Psikolog gibi her alandan insan olacak.

 

Meclis üyeliğini 3 kriter belirleyecek

Milliyetçi Hareket Partisinin Afyon Belediye Meclis üyesi olacak olan kişiyi belirleyecek olan benim 3 kriterim var. Bunu İl Başkanına da, Milletvekilimize de Fatih Çetinkaya’ya da söyledim. Bir, İsmi şahsı çok önemli, temizliği dürüstlüğü, iki mesleği iş becerisi, mesleğindeki kalitesi ve kendini kanıtlamış olmalı. Üç aynı zamanda her han gibi bir dernekte,  sivil toplum örgütünde görev yapmış olması lazım. Cemiyet, Cemaat, kanaat önderi olması önemli. Bunu biz sadece kendimiz için istemiyoruz. Afyon’da siyaset kalitesinin meclis kalitesinin yükselmesi için. Yaşana bilir bir Afyon oluşturulması için her zamankinden daha kaliteli ve daha başarılı olacak bir meclis üyesine ihtiyaç var. Sadece biz değil diğer partilerinde kaliteli bir meclis üyesi yapmaları lazım. Afyon bizim sadece bizim ekibimizin kaliteli olması yetmez. Afyon Belediyesinin her meclis üyesinin bir birinden kaliteli insanlardan oluşması lazım. Biz bunun için çalışmalarımıza  başladık. ODAK Pazara Kahvaltıları

Share
#

SENDE YORUM YAZ

türk porno porno izle mersin escort adana escort adult forum istanbul escort hatay escort bayan escort bodrum escort eskisehir escort porno indir escort istanbul

izmir escort bursa escort izmir bayan escort istanbul escort antalya escort izmir escort bayan izmir escort bursa escort bursa escort kızlar istanbul escort bayan gaziantep escort istanbul escort istanbul escort kızlar