logo

23 Eylül 2014

Afyonlu bisikletçilere Başbakan’dan plaket

Bisiklet turu tamamlandı. (4)

Bursa, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale Valilikleri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri işbirliği ile yapılan “ Kuruluştan-Kurtuluşa Bisiklet Turu” Çanakkale’de yapılan tören ile tamamlandı. Afyon’ dan ise 4 kişilik ekip katıldı. Afyon ekibine Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından plaket verildi.

 

Bu yıl 3.sü yapılan bisiklet turunun son etabı olan Çanakkale’ye bisikletçiler yağmur ve gökkuşağı eşliğinde girdiler. Şehir merkezini “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sloganlarıyla geçen bisikletçiler Çimenlik Kalesi’nde düzenlenen tören ile karşılandılar. Törene Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muammer Uslu, Spor Şube Müdürü Sedat Bektaş katıldılar.

Bisikletçilere katılım belgesi verildi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Bilecik’ten getirilen toprak, bisikletçiler tarafından Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ’a teslim edildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muammer Uslu ise bisikletçilere hava koşulları ve mesafe tanımaksızın böyle bir organizasyonda göstermiş oldukları emeğe teşekkür ederek katılım belgesi takdim etti.

“4 kişilik ekip ile katıldık”

Değerlendirme yapan Afyon PAB Lideri Osman Çoban, “Bu anlamlı tura 3. Defa katılıyorum. Zorlu ve aynı zamanda gurur verici bir turdu. Afyonkarahisar’dan 4 kişilik bir ekip olarak, toplam 95 bisikletli ile başladığımız turu, 75 kişi ile tamamladık. Başbakanımızdan Çanakkale’ye şehitlerimize götürülmek üzere kutsal bayrağımız ve toprağı almak ve Çanakkale’de teslim etmek, bana ve ekip arkadaşım Yasemin Kartal’a nasip oldu. Turda üstün gayret göstererek turu tamamlayan ekip arkadaşlarım Oktay Öncül, Aykut Sığındık ve Yasemin Kartal’ı ve diğer illerden gelen tüm bisikletçi arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ