logo

30 Ekim 2013

Afyon’da Cumhuriyet yürüyüşü

Cumhuriyet Paltformu (2)

13 sivil toplum örgütü ve siyasi partinin bir araya gelerek kurduğu Cumhuriyet Platformu öncülüğünde gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yürüyüşünde, grup üyeleri Andımızı yanlış okudu.

Sloganlar atarak yürüdüler

Anıtpark önünde bir araya gelen 500 kişi, bir süre slogan attıktan sonra yürüyüşe geçti. Miting öncesinde polisin geniş güvenlik önlemi aldığı gözlenirken, çıkabilecek herhangi bir olumsuz olaya karşı çevik kuvvet ekipleri hazır bekletildi. 

Polisle pazarlık yapıldı

Grupla polis arasında bir süre yoldan yürümeme konusunda pazarlık yapılırken, daha sonra polis grubun trafiği engellememek koşulu ile yolda tek şeritten yürümelerine izin verdi. 50 metrelik Türk Bayrağı’nın açıldığı mitingde, CHP İl Teşkilatı Üyesi mensupları grubu oturma eyleminden vazgeçirerek Andımız’ı okutmaya başladı. 

‘Andımızın’ 4 Mısra’sını atladılar

Andımız’ı okurken ortadaki 4 Mısra’yı atlayan grup daha sonra ‘Varlığım Türk varlığına armağan olsun’ diyerek Andımızı bitirdi. Grup daha sonra yürüyüşüne devam ederek Kurtuluş Caddesi üzerinden Kocatepe Atatürk Parkı’na giderek burada yaptıkları basın açıklamasının ardından dağıldı. Mitinge eski CHP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe de katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ