logo

ADAYLAR 5 MADDEYİ ÇOK İYİ OKUMALIDIR                    

Bugün AK Parti’de aday adayları kendilerini tanıtacak. Partililer 42 adayı tanımış olacak.

Partililerin tanıması hoş. Ancak önemli olan vatandaşın tanıması.

İşçinin emeklinin, çiftçinin, esnafın, öğrencinin, ev hanımlarının tanıması önemlidir.

Milletvekili aday adaylarının çoğunu tanımam, şahsen tanıdıklarım da vardır, yakın bildiklerim de.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, geçenlerde bir toplantıda aynen şu sözleri söylemişti.

Bu sözler, milletvekili aday adaylarına bir ders niteliğindedir.

Ne demişti Sayın Erdoğan kısaca hatırlayalım.

Toplumun her kesimine yönelik ayrı ayrı etkinlikler planlamalı ve icra etmeliyiz. Çalmadık kapı, sıkmadık el, dokunmadık yürek bırakmayacak şekilde bir bu süreci seçim gününe kadar aralıksız devam ettirmeliyiz. Belediye  personelinin  vatandaşla olan ilişkisinin memnuniyet düzeyini daha da yükseltmeliyiz. Bürokrasiyi hızlandırmalı, belediye hizmetlerini arttırmalıyız.

Bu birinci bölüm.

İkinci bölümdeki sözler daha da önemli.

Halkın tepkisini çeken her türlü tavırdan, davranıştan, lüksten, şatafattan, kibir, gurur ve çekişmeden uzak durmalıyız. Gönüller kazanmalı, her kesime ulaşmalı ve icraatlarda ayırım yapmayarak tüm kesimleri gözeten çalışmalar yapmalıyız.

Bana göre son üç satırı bütün aday adaylarının çok iyi okumasında yarar vardır.

1-Halkın tepkisini çeken tavırdan uzak durulacak.

2-Lüksten uzak durulacak

3-Şatafattan uzak durulacak

4-Kibirden uzak durulacak

5-Gurur ve çekişmeden uzak durulacak.

İşte bu 5 madde.

İsteyen okur, uygular, isteyen okumaz sınıfta kalır.

————————————–

AK PARTİDE ADAY ADAYLARI RAKİPLERİYLE TANIŞACAK

Cuma günü yani yarın Korel Termal Otelde AK Parti Milletvekili aday adayları için toplantı düzenlenecek.

42 Milletvekili aday adayı, kısa konuşmalarla kendini tanıtacak, birlik ve beraberlik görüntüsü alınacak.

Rakamlara bakıldığında en fazla başvuru AK Partiye.

Çok normal bir durum.

Siyasetin her döneminde iktidar partilerine daha fazla başvuru olur.

Kim iktidarsa, o partiye rağbet vardır.

Yakın geçmişte Anavatan Partisine, sonrasında iktidara gelen Doğru Yol partisine de en fazla başvuru yapılmamış mıydı?

Her neyse, Korel’de AK Parti milletvekili aday adayları bir araya gelecek.

Birbirlerini tanımayanlar rakiplerini de tanımış olacaklar.

————————————————–

SAADET PARTİSİNDE 10’DAN FAZLA ADAY VAR

Saadet Partisi İl Başkanı Adnan Şenel ile görüştüm.

Cuma günü aday adaylarının belli olacağını söyledi.

Sanırım 10’dan fazla aday adayı var.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisine ivme kazandırdı.

Saadet Partisi ayrıca ittifakın içinde.

Bekleyip görelim, kimler aday adayı olacak, sürpriz isimler var mı hep birlikte görürüz.

————————————————

YURDUNUSEVEN “TEŞKİLATLAR HEYECANLA BAĞIRLARINA BASTI

AK Parti İl Başkanlığından ayrılarak milletvekili aday adayı olan İbrahim Yurdunuseven, “Teşkilatlarda büyük bir heyecan var, teşkilatlar beni bağırlarına bastı” dedi.

Tüm ilçelere tek tek gezdiklerini ifade eden Yurdunuseven, Listeler belli oluncaya kadar  her ilçeye, her belde giderek seçmenlerle birebir görüşmeler yapacaklarını belirtti.

AK Parti milletvekili aday adayı Av. İbrahim Yurdunuseven saha çalışmalarına hız verdi. Yurdunuseven Afyon’un  tüm ilçelerini tek tek ziyaret ederek AK Parti’nin çalışmalarını anlattı.

24 Haziran seçimleri öncesi çalışmalarını hızlandıran AK Parti milletvekili aday adayı Av. İbrahim Yurdunuseven, Hocalar, Sandıklı, Kızılören, Emirdağ, Çay, Bayat, Sultandağı, Yeşilçiftlik ve Bolvadin ilçelerinde teşkilatları ziyaret etti. Aday adayı Yurdunuseven, Merkez ilçe danışma meclisi ve merkez ilçe delegeleri ile yapılan aday adaylığı tanıtımına katıldı.

“Kazanımlarımızı kaybetmemek için oyunuzu AK Parti’ye verin”

İlçe ziyaretlerinde vatandaşlara hitap eden AK Parti milletvekili aday adayı İbrahim Yurdunuseven, “AK Parti bugün Türkiye’de sahada olan tek partidir. Seçim öncesinde de sahadaydık, şimdi de sahadayız. Çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bakınız bugün AK Parti ne yapıyor ise ana muhalefet partisi de sahiplenmeye çalışıyor. Bizim meşhur bir sloganımız var. ‘Onlar konuşur, AK Parti yapar.’ İşte tam bu slogan bugün muhalefetin sahiplendiği projelere karşı uygun bir cevap niteliği taşıyor. Hükümetimiz 24 milyar liralık bir paket açıkladı. Bu pakette vergi borcundan tutun da, trafik cezalarına kadar birçok konuda yapılandırma ve destekler var. Bugün Türkiye’de ciddi adımlar atılırken ana muhalefet partisi daha cumhurbaşkanı adayını bile belirleyemedi. Düşünebiliyor musunuz bunlar iktidar olursa ülkenin hali ne olur? Alınacak bir karar kaç ay sürer tahmin bile edemiyorum. Yapılacak çalışmalar veya kanuni düzenlemeler emin olun aylar sürer. Yani 2002 öncesinde döneriz. 2002 öncesinde hatırlıyor musunuz kamu yatırımı olarak sıradan küçük bir binanın temeli atılır, yıllarca o temel öylece beklerdi. CHP’nin İstanbul’da belediye başkanı çıkardığı dönemi de hatırlayın şehir çöp dağlarından geçilmiyor, susuzluk ciddi bir sorun haline gelmiş ve çöp dağlarında yaşanan patlamalardan dolayı insanlar hayatlarını kaybediyorlardı. Türkiye CHP’yi bu manzaralarla ve bunlarla birlikte başörtüsü düşmanlığı ile hatırlıyor” dedi.

——————————————————

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Suat Sayın,

“HEPİNİZDEN DUA VE DESTEK BEKLİYORUM”

AK Parti’den Afyon Milletvekili aday adaylığını açıkladıktan sonra ziyaret ettiği ilçelerde büyük bir ilgi ile karşılanan Suat Sayın, İhsaniye, Çobanlar, Sinanpaşa ve Bolvadin ilçelerinde teşkilat mensupları ve vatandaşlarla bir araya geldi. Sayın, AK Parti Merkez İlçe Danışma Toplantısına da katılarak üyelere hitap etti.

AK Parti çatısı atında yıllardır çeşitli görevlerde bulunan Suat Sayın, Milletvekili aday adaylığını açıklamasının ardından soluğu ilçelerde aldı. Çöl ovasındaki ilçelerde teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen Milletvekili aday adayı Sayın, dün’de Sinanpaşa, Çobanlar, İhsaniye ve Bolvadin’de bir dizi temaslarda bulundu. Sinanpaşa, Çobanlar ve İhsaniye’de teşkilat mensuplarının yoğun ilgisi ile karşılanan Sayın, partisinin Bolvadin İlçe Yönetim Kurulu toplantısına da iştirak etti. Ziyaretleri kapsamında teşkilat mensuplarına hitap eden Sayın, 24 Haziran genel seçimlerinin diğer seçimlerden çok farklı olduğunu ifade etti.

KİRLİ OYUNLARI BİRLİKTE BOZACAĞIZ

Özellikle bu seçimlerin Türkiye üzerinde oynanan kirli oyunlara ‘Dur’ diyeceğini belirten Sayın, “Ülkemizi bir türlü rahat bırakmıyorlar. Hepimizin de bildiği gibi hem içerden hem dışarıdan ülkemiz üzerinden farklı farklı oyunlar oynanıyor. Ama hamdolsun ki milletimiz bu oyunların farkında. Milletimiz daha önceki seçimlerde olduğu gibi ülkemiz üzerinde oynanan oyunları sandıkta oyumuzla bozacağız. Çünkü ülkemiz büyük bir ülke. İçerisinde her dinden, her ırktan insan birlikte yaşıyor. Kardeşliğimizi çapulculara ve onların yardakçılarına bozdurmayacağız” dedi.

DUALARINIZI BEKLİYORUM

İlçe ziyaretlerinin ardından Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘İlçe Danışma Meclis Toplantısı’na katılan Milletvekili aday adayı Sayın, “Genç bir Milletvekili aday adayı olarak yola çıktım. Dualarınızı ve desteklerinizi bekliyorum” şeklinde konuştu. Samimi ve içten konuşmasından dolayı Sayın, salonda bulunan teşkilat mensupları tarafından uzun süre alkışlandı. Partisinin İl Gençlik Kolları üyeleri ile bir araya gelen AK Parti Milletvekili aday adayı Suat Sayın, gençlerin yoğun ilgisi ile karşılandı. Sayın, gençlerle sohbet ederek, kendisinin de gençleri temsil eden bir aday adayı olduğunu vurguladı.

AK Parti’den Afyonkarahisar Milletvekili aday adaylığını açıklamasının ardından özellikle gençler tarafından büyük ilgi gören Suat Sayın, partisinin İl Gençlik Kolları üyeleri ile bir araya geldi. İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan’ın başkanlığında gençlik kolları üyelerinin yer aldığı toplantıya katılan Sayın, gençlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını vurguladı. Gençlerle sohbet eden Sayın, genç bir aday adayı olduğunu vurguladı. Partilerinin gençlere önem veren bir parti olduğunu hatırlatan Sayın, “Bende sizlerden birisiyim. Biliyorsunuz ki partimiz siz değerli genç arkadaşlarımıza büyük önem veriyor. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, gençlere verdiği önemi ve siyasete girmesini çok istiyor. ‘Gençler geleceğimiz’ sözünü her konuşmasında dile getiren Sayın Cumhurbaşkanımızın yolunda genç neferler olarak ilerliyoruz. Bende sizlerden birisi olarak bu yolda öncelikle siz değerli genç kardeşlerimiz sesi olmak daha sonra ilimize ve ülkemize yapılacak yatırımlar ile hizmetlerin takipçisi olabilmek istiyorum. Hiç bir zaman makam ve mevkilere güvenen ve inan bir insan olmadım. Bu makamların geçici olduğunu bilen ve bunu yaşadığımız sürece örnekleri ile gören birisiyim. 38 yaşında genç kardeşlerimin sesi ve temsilcisi olmak için aday adayı oldum. Önce dualarınızı sonra desteklerinizi bekliyorum” şeklinde konuştu.

ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN

Partilerinden Milletvekili aday adayı olan isimler gençlerle buluşturduklarını dile getiren AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, AK Parti çatısı altında siyaset yapmanın büyük bir ayrıcalık ve özellikle gençlere değer veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çalışmanın mutluluk verici olduğunu vurguladı. Milletvekili aday adayları arasında genç isimlerin olmasının sevindirici olduğunu ifade eden Karahan, “Suat Sayın ağabeyimize çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz. Gerçekten çok kutsal bir yola çıktı. Allah yolunu açık etsin. Biz diğer aday adaylarımızda olduğu gibi Suat ağabeyimizin de yanındayız” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Başkan Karahan, Sayın’a günün anlam ve önemini anlatan bir plaket takdim etti.

————————–

YENİ ÜNİVERSİTENİN REKTÖRÜ, SOLAK MI?

Sağlık Bilimleri Üniversitesi kuruluyor. Bu yönde kararlar çıktı.

Kim rektör olacak?

Söylenenlere bakılırsa tek aday var.

Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, yeni üniversiteyi rektör olacağı konuşuluyor. .

Biliyorsunuz, Prof. Solak’ın AKÜ’deki rektörlük süresi önümüzdeki yılın başında bitiyor.

Olacak diyoruz da, bekleyip görmek lazım.

Yeni üniversitenin bünyesinde sadece sağlıkla ilgili bölümler olacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

türk porno porno izle mersin escort adana escort adult forum istanbul escort hatay escort bayan escort bodrum escort eskisehir escort porno indir escort istanbul

izmir escort bursa escort izmir bayan escort istanbul escort antalya escort izmir escort bayan izmir escort bursa escort bursa escort kızlar istanbul escort bayan gaziantep escort istanbul escort istanbul escort kızlar