logo

4 yılda 4 müze yapılırdı

afyon müzesi

Şubat 2013 yılında açılması planlanan müze ve kültür binası inşaatı, neredeyse çürüyecek. Vatandaşlarımız “Afyon’un kaderimi bu. Neden başlanan işler zamanında bitirilmiyor. Bu kente 4 yılda 4 müze yapılırdı” diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

TOKİ tarafından ihalesi yapılan müze ve kültür kompleksinin inşasına 2011 yılında başlanmıştı. Mevcut projeye göre altı üniteden oluşacak 3 katlı kompleksin, kültürel ve sosyal birçok hizmetin verilebileceği donanımlara sahip olacağı ve müze bölümünde arkeoloji salonu, kent müzesi ve etnografya salonu, süreli sergi salonları, açık teşhir alanları, müze laboratuarları, müze eğitim alanları bulunacağı belirtilmişti.

Müze Müdürlüğünün bilgisi yok

20 milyon lirayı aşan bir ihale bedeli olan projenin Şubat 2013 yılında tamamlanması hedefleniyordu. Fakat aradan 1.5 yıl geçmesine rağmen müze inşaatı hala tamamlanamadı. Müze Müdürlüğü yetkilileri, konu hakkında bilgi sahibi olmadıklarını, TOKİ’nin tamamlayıp kendilerine teslim edeceklerini ifade ettiler. Çürümeye terk edilen müze inşaatının tamamlanması için yetkililerin harekete geçmesi bekleniyor.

SULTAN YAMAN ODAK Gazetesi ÖZEL HABER

Share
#

SENDE YORUM YAZ