logo

09 Ekim 2013

12 çiftçiye traktör anahtarları dağıtıldı

traktor

Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun Avrupa Birliği Fonundan verdiği %50 hibe destekli traktör ve ekipmanlarından faydalanmak üzere proje hazırlayan 12 çiftçiye Dişli Kasabası meydanında yapılan törenle anahtar teslimi yapıldı.

Törende konuşan Bolvadin Kaymakamı Osman Nuri Canatan, Tarım v e Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi projesi kapsamında İl genelinde 26 projenin onaylandığını söyleyerek, projelerden 16 tanesinin Bolvadinli çiftçilere ait olduğunu ifade etti.

“Projelerin % 62’si ilçemizden”

“Traktör ve Ekipmanları için onaylanan projelerin % 62’sinin Bolvadin’deki çiftçilere ait olduğunu vurgulayan Canatan, “Bu sebeple kursun açılmasında emeği geçen, salon ve malzeme desteği veren Bolvadin Ziraat Odasına, Bolvadin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne, Erkmen ve Aynalı Gölleri Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerine teşekkür eder, Traktör ve Ekipmanlarını Teslim alan çiftçilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Projeler hazırlandı

Konuşmaların ardından Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun Avrupa Birliği Fonundan verdiği %50 hibe destekli traktör ve ekipmanlarından faydalanmak üzere proje hazırlayan 12 çiftçiye traktörlerin anahtarları teslim edildi. Törene Bolvadin Kaymakamı Osman Nuri Canatan, Jandarma Komutanı Çağlar İlden, İl Tarım Müdürü Hüseyin Arap, Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Koordinatörü Metin Şehitoğlu, Dişli Belediye Başkanı Mustafa Koçyiğit, STK Yöneticileri, Kurum Müdürleri, Basın Mensupları, çiftçiler ve davetliler katıldı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ