logo

25 Temmuz 2014

10 Milyon TL Hibe desteği verilecek

10 Milyon TL Hibe desteği verilecek (1)

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü 31 Projeye KKYDP kapsamında yaklaşık 10 Milyon TL Hibe desteği vermek üzere sözleşmeler imzalanmaya başladı.

KKYDP 8. Etap kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından değerlendirilen İl genelindeki 31 proje Bakanlıkça uygulanmak üzere kabul edildi. Toplam yatırım tutarı yaklaşık 21 milyon TL olan projelerin %50 sini Devlet hibe edeceğini belirtti. Projelerin 15 adedi Bitkisel Ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi, 13 adedi Hayvansal Ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi, 2 adedi tarımsal ürünlerin depolanması ve 1 adedi de alternatif enerji üretimi konularında olduğu belirtildi.

“Binlerce kişiye fayda sağlayacak”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü Hüseyin Arap; “Projeler sayesinde İlimizde 663 kişi doğrudan istihdam edilecektir. Proje uygulama esnasında ise sanayiciden nakliyeciye, müteahhit’den işçiye kadar binlerce kişi dolaylı olarak bu projelerden fayda sağlayacak. Sözleşmesini imzaladığımız bu yatırımların İlimiz ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ